W 2020 roku Biskupiec świętuje 625 rocznicę istnienia. Uroczyste obchody potrwają trzy dni.

Biskupiec akt lokacyjny otrzymał w 1395 roku. Dokument dla miasta, które wyrosło z osady przy zamkowej wystawił biskup Henryk Sorbom. By uczcić tę rocznicę zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego uczestniczenia w przygotowanych licznych atrakcjach.
Obchody jubileuszu rozpoczęły się 9 października (piątek) Uroczystą Sesją Rady Miejskiej o godz. 12 w Biskupieckim Domu Kultury. Podczas sesji wręczone zostały tytuły honorowe. Po podjęciu uchwał i zakończeniu sesji odbył się wykład historyczny Stanisława Achremczyka. Profesor przybliży zebranym dzieje biskupieckiego samorządu.
Rozstrzygnięte zostały również konkursy: plastyczny dla dzieci ,,Biskupiec 625 lat temu – Biskupiec za 625 lat” i literacki dla wszystkich mieszkańców ,,Biskupiec legendą opisany”. Uroczystość była także okazją do wręczenia stypendiów artystycznych Burmistrza Biskupca. Na scenie zobaczyliśmy uzdolnioną młodzież ze Studia Wokalnego „Sukces”.
O godz. 16:30 również w Biskupieckim Domu Kultury odbył się koncert muzyczny „Grechuta kameralnie”. Było  to wyjątkowe wydarzenie artystyczne, poświęcone życiu i twórczości Marka Grechuty. Wstęp na koncert był wolny dla wszystkich mieszkańców jednak liczba miejsc była ograniczona. Wejściówki można było odebrać w Informacji Turystycznej (Plac Wolności 5c) .
Wieczór upłynie pod znakiem nocnego zwiedzania Biskupca z przewodnikiem. Spacer wyruszy o godz. 20 spod BDK (ul. Matejki 5).
Drugiego dnia (sobota, 10 października) świętowanie rozpoczęło się o godz. 14 przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Biskupcu. Tutaj odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej i wkopanie kapsuły czasu, którą mieszkańcy Biskupca stworzyli z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Następnie wszyscy zebrani przeszli w okolice parku przy ul. Dworcowej. Tam został otwarty Skwer Przyjaciół Biskupca, w którym znajdą się tablice pamiątkowe osób szczególnie związanych z naszym miastem. Zebrani goście mieli również okazję obejrzeć ukończony mural, który powstał na ścianie starej kotłowni.
O godz. 15 odbyła się część koncertowa obchodów na Placu Wolności. Na scenie usłyszeliśmy: wokalistę znanego z programu The Voice of Poland Piotra Szewczyka, byłego piosenkarza grupy VOX Jerzego Słotę oraz piosenkarkę popularnego w latach 80. XX wieku rockowego zespołu Wanda i Banda – Wandę Kwietniewską. Oprócz bogatego programu muzycznego było można zasmakować lokalnych specjałów.
Niedziela (11 października) upłynęła pod znakiem aktywności fizycznej i umysłowej. O godz. 10 spod Przystani Warmińskiej wyruszył rajd rowerowy szlakiem nowej i oznakowanej trasy rowerowej. O godz. 12 w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Biskupcu odbyła się msza święta, po której złożone zostały wiązanki pod pomnikiem Jana Pawła II.
Trzydniowe świętowanie zakończyliśmy się Wielkim Testem „Co wiesz o Biskupcu?” dla dzieci i dorosłych.