18 listopada uczniowie: Jakub Tański (kl.4a),  Jan Kucio (kl.3c), Antoni Krystman (kl.2b), Fabian Janaczek (kl.5a), Wiktor Gumiński (kl.5a) i Marek Bąkowski (kl.5a) reprezentowali naszą szkołę w V Turniej Szachowym dla Dzieci i Młodzieży z Okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Organizatorami turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie, przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie. Każdy z uczestników rozegrał 7 partii. Chłopacy dzielnie walczyli na szachownicach. Najlepiej uplasował się Jakub Tański, który w grupie uczestników kl.1-4 zajął 2 miejsce w kategorii chłopców i 3 miejsce w cały turnieju (na 99 uczestników w swojej grupie), zdobył 6 punktów na 7 możliwych. W całym turnieju w obu grupach (kl.1-4 i 5-8) wzięło udział 171 zawodników.