Zapraszamy na Tydzień Cittaslow w Gminie Biskupiec.

W ramach Tygodnia Cittaslow w miejscowościach należących do ruchu spod znaku ślimaka organizowane są wydarzenia promujące ideę miasteczek „dobrej jakości życia”. Zapraszamy na szereg aktywnych wydarzeń, które odbędą się w Gminie Biskupiec.

16 września odbędzie się II edycja Przeglądu Kapel i Zespołów Ludowych w duchu Cittaslow. Szczegóły dotyczące wydarzenia TUTAJ. O godzinie 12 na Placu Wolności w Biskupcu odbędzie się kolejna odsłona Narodowego Czytania. W tym roku cała Polska czytać będzie Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Następnie zapraszamy na mecz I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn w którym Warmia Energa Olsztyn podejmie drużynę MKS Grudziądz. Start meczu już o godz. 17.

19 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Biskupcu odbędzie się ciekawe spotkanie pn. “Klimaty Biskupca – 60 lat Biblioteki na ul. Niepodległości”.

22 września zapraszamy na koncert naszej utalentowanej mieszkanki Julii Duchniewicz. Szczegóły dotyczące wydarzenia TUTAJ.

23 i 24 września w BDK odbędą się pierwsze seanse kinowe po wakacyjnej przerwie. Szczegóły dotyczące seansów TUTAJ.

23 września rozpoczniemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Biskupcu, gdzie odbędzie się kreatywny poranek z dziećmi. Następnie o godz. 12 do Biskupca zawita kawaleria konna VIII Rajdu Konnego Łupaszki. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się TUTAJ.

24 września z Biskupca wyruszy rajd rowerowy pod przewodnictwem Krzysztofa Kowalskiego. Grupa miłośników jazdy na dwóch kółkach najpierw skieruje się w stronę Rukławek, Nas i dalej Kierzbunia. Tam odwiedzą Piknik Kawaleryjski organizowany przez Stadninę Koni Kierzbuń. Następnie wyruszą w drogę powrotną do Biskupca, odwiedzając jeszcze Rasząg i Rzeck. W trakcie rajdu nie zabraknie malowniczych krajobrazów, ciekawych opowieści przewodnika i oczywiście ogniska z kiełbaskami.

Podczas organizowanych wydarzeń nie zabraknie promowania stylu życia w duchu slow oraz aktywnego i zdrowego wypoczynku. Zapraszamy serdecznie!