23 września zapraszamy na przemarsz kawalerii konnej. To będzie koniec lata pod znakiem historii. 

W sobotę 23 września kawalerzyści, żołnierze oraz jeźdźcy cywilni wraz z pasażerami wozów konnych przejadą 50 km trasę wokół jeziora Dadaj. Wielogodzinny rajd konny poświęcony jest pamięci płk. Łupaszki, który codziennie przemieszczał się ze swoimi kompanami, aby być nieuchwytnym dla wroga. Pierwszy postój kawalerzystów zaplanowano ok. godz. 10:30 przy Hotelu Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Następnie kolumna wyruszy w stronę Biskupca. Kawalerzyści w samo południe przejadą ulicami miasta, by złożyć kwiaty pod pomnikiem na Placu Wolności. Ostatnim przystankiem rajdu będzie sołectwo Wilimy.

Kolejny dzień rajdu konnego Łupaszki odbędzie się w Kierzbuniu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9:30 mszą św. polową w intencji płk. Łupaszki i jego żołnierzy. W programie nie zabraknie również pikniku rodzinnego, zawodów Kawaleryjskich, pokazów i widowiskowych inscenizacji oraz spotkania z wybitnym polskim historykiem. Znajdziemy tam również wystawę sprzętu wojskowego oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Utrudnienia w ruchu! W związku z organizacją wydarzenia na Placu Wolności nastąpią zmiany komunikacyjne i organizacyjne. W piątek (22.09) od godz. 13:00 będą wyłączone z użytkowania miejsca parkingowe na Placu Wolności (od strony sklepu Żabka i od strony pomnika). W sobotę od godz. 6:00 wjazd na Plac Wolności od strony ronda będzie niemożliwy. Natomiast od godz. 11:00 będzie obowiązywał całkowity zakaz wjazdu na Plac Wolności.

Plac Wolności zostanie przywrócony do użytkowania w sobotę (23.09) ok. godz. 13:00.
Zachęcamy do korzystania z Parkingu Warmińskiego (wjazdy od ul. Warszawskiej i od ul. Syreny).