Serdecznie zapraszamy na 28. Dni Biskupca! Czekać na Was będzie moc atrakcji, niezapomniane koncerty i mnóstwo zabawy!

Już niebawem nasze miasto zamieni się w centrum zabawy i radości – nadchodzą 28. Dni Biskupca! To wyjątkowe wydarzenie, które co roku przyciąga mieszkańców i gości z całego regionu, obfitować będzie w liczne atrakcje i niezapomniane chwile. Przygotowaliśmy dla Was bogaty program pełen różnorodnych aktywności, które dostarczą rozrywki zarówno młodszym, jak i starszym.

Piątek 19 lipca

DNI OTWARTE BTŻ

Zaczynamy  już o godz. 10, na Słonecznym Brzegu w Rukławkach gdzie odbędą się otwarte dni Biskupieckiego Towarzystwa Żeglarskiego. Zapraszamy na rejsy po jeziorze Dadaj, a także okazję do poznania BTŻ od zaplecza. Osoby zainteresowane udziałem w dniach otwartych prosimy o kontakt telefoniczny z organizatorami 19 lipca (w dniu wydarzenia) do godz. 9:30 – tel. 608 585 435

PLENEROWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA BISKUPCA

Od godziny 12:00 w parku za BDK odbywać się będzie Plenerowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Biskupca. Zapisy u koordynatora Pawła Orłowskiego – 665 654 949, e-mail: ori49@wp.pl a także na stronie TUTAJ do dnia 16 lipca.

XIII MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO FOLKLORU

Wraca najbardziej kolorowe wydarzenie podczas Dni Biskupca! Już 19 lipca ponownie zagości u nas Międzynarodowe Święto Folkloru! Tradycyjnie, przed występami w amfiteatrze, artyści przejdą przez centrum miasta, tworząc barwny korowód pełen muzyki i tańca. To niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy zobaczyć i poczuć różnorodność kultur z różnych zakątków świata. Przygotujcie się na niesamowite widowisko, które dostarczy mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń! Na scenie zobaczymy  zespoły z Kenii, Serbii, Meksyku, Litwy i Ukrainy, a także dwa zespoły z naszej gminy: Węgojską Strużkę i Warmińską Kuźnię.

KONKURS LATAWCÓW

O godz. 18 na Stadionie Miejskim w Biskupcu rozpocznie się konkurs latawców. Biskupieckie niebo ponownie zabarwi się na kolorowo. W konkursie udział mogą wziąć wszyscy chętni. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są TUTAJ. Zapisy odbędą się 19 lipca o godz. 17:30 na stadionie. Więcej informacji pod nr tel. 667 772 695.

Sobota 20 lipca

TEAMOWE ZAWODY SPINNINGOWE O PUCHAR BURMISTRZA BISKUPCA

Sobotę rozpoczynamy zawodami spinningowymi nad Dadajem! Odprawa techniczna odbędzie się o godz. 7:30, a start zawodów o godz. 8:00 na Plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Planowane zakończenie na godz. 15. Wpisowe od osoby wynosi 150 zł, a zapisy zarówno w dniu zawodów od godz. 6, jak i w innych dniach u Jarosława Misiaka pod nr tel. 601 986 818, e-mail: jm@bm5.pl. Regulamin zawodów dostępny jest TUTAJ.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA BISKUPCA

Zawody odbędą się na Stadionie Miejskim im. A. Biedrzyckiego w Biskupcu. Start o godz. 9. Zgłoszenia drużyn należy przesyłać e-mailowo na adres: szczawinski.janusz@biskupiec.pl do 16 lipca.

SINGLOWY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO O PUCHAR BURMISTRZA BISKUPCA

Od godz. 9:30 na kortach Neotherm odbędzie się natomiast Singlowy Turniej Tenisa Ziemnego (kategoria open). Zapisy przed rozgrywkami zawodów u organizatorów wydarzenia.

REGATY ŻEGLARSKIE O PUCHAR BURMISTRZA BISKUPCA

Od godz. 11 na wodach Dadaju rozpoczną się Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Biskupca. Zmagania załóg odbywać się będą przez dwa dni. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr tel. 608 585 435.

RODZINNA STREFA ROZRYWKI ORAZ KONCERTY

Od godz. 15 na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej rusza rodzinna strefa rozrywki dla rodzin. Dmuchańce, animacje, zabawy, stoiska gastronomiczne, handlowe, a do tego najlepsza dawka muzyki i koncerty od godz. 18. Wystąpią: Amelia Heichel, Filip Orłowski, Małe TGD, Kordan i Kingska, Elektryczne Gitary i Daria Marx. To będzie niezapomniana noc!

Niedziela 21 lipca

Niedziela to czas relaksu i rodzinnego wypoczynku!  Zapraszamy Was serdecznie na Plażę Słoneczny Brzeg w Rukławkach! Czekać na Was będą niezapomniane atrakcje: muzyka, pokazy modeli pływających, piana party, zabawy i animacje dla dzieci, dmuchańce oraz piękne widoki na wodą Dadaju. Tego dnia zakończą się także Regaty Żeglarskie. To doskonała okazja na pełen relaks i odpoczynek.

Dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek, mamy coś specjalnego! O godzinie 12:00 odbędzie się Bieg Południowy w ramach Grand Prix Biskupca. Startujemy na Stadionie Miejskim im. A. Biedrzyckiego. Zapisy na stronie: www.superczas.pl

Regulamin biegu dostępny jest TUTAJ.

To będą trzy dni wypełnione niesamowitymi atrakcjami! Czekać nas będzie moc wydarzeń muzycznych, sportowych i kulturalnych, niezapomniane koncerty, animacje oraz piękne widoki i chwile pełne relaksu nad wodą Dadaju. Nie możecie tego przegapić!

UTRUDNIENIA W RUCHU!

W piątek (19 lipca) od godzin porannych z użycia będzie wyłączony plac apelowy i parkingi przy hali sportowej na terenie byłej jednostki wojskowej przy Al. Broni. Ma to związek z przygotowywaniem sceny na sobotnie koncerty. Plac będzie ponownie otwarty w niedzielę, a parking przy hali – w poniedziałek rano.

W piątek (19 lipca) od godzin porannych wyłączony z użytkowania będzie także parking przed Amfiteatrem Miejskim oraz wygrodzona zostanie część parkingu za Urzędem Miejskim. Ma to związek z przygotowaniem Międzynarodowego Święta Folkloru. O godz. 16:00 z parkingu przy Stadionie Miejskim ruszy korowód, który będzie się poruszał ulicami: Warszawska, Plac Wolności, 1-go Maja, w kierunku al. Niepodległości aż do amfiteatru (ok. godz. 17:00). W związku z powyższym mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym. Kierowców prosimy o zachowanie czujności i stosowanie się do poleceń służb porządkowych. Parking przed amfiteatrem będzie dostępny ponownie w sobotę rano.

Również w piątek od godzin popołudniowych będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi wzdłuż bloków (Al. Broni 1A, 1B, 1C) na terenie byłej jednostki wojskowej.

W sobotę (20 lipca) od godz. 14:00 wjazd na osiedle w byłej jednostce wojskowej będzie dozwolony wyłącznie dla mieszkańców osiedla za okazaniem dokumentu potwierdzającego ich miejsce zamieszkania. Wjazd będzie możliwy tylko od Al. Broni. Brama od ul. Wojska Polskiego od godz. 14 będzie otwarta wyłącznie dla pieszych. Samochody będą kierowane na pobliskie, oznaczone parkingi: przy ul. Żółkiewskiego (w pobliżu Orlika i Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego), parking przy Kościele Bł. Karoliny oraz przy ul. Warszawskiej. Normalny ruch w obrębie placu apelowego zostanie przywrócony po godz. 1:00 w nocy.

W niedzielę (21 lipca) przy plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach zostanie wyznaczony dodatkowy i oznakowany parking. Przypominamy, że nadal obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach drogi na Słoneczny Brzeg od skrzyżowania z drogą do Najdymowa. Informujemy również o możliwości dojazdu na Słoneczny Brzeg bezpłatnym transportem publicznym. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy: o godz. 12:00 i 14:00 z przystanku przy Kościele Bł. Karoliny oraz powrotny o godz. 16:00 i 18:00 ze Słonecznego Brzegu.

Zmiany komunikacyjne i organizacyjne podyktowane są względami bezpieczeństwa. Prosimy wszystkich o stosowanie się do poleceń służb porządkowych i jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności, a także dziękujemy za wyrozumiałość.