Zapraszamy na największą i najgorętszą imprezę tego lata!

Od 27 lat w Biskupcu świętujemy dni miasta, by wspólnie spędzać czas, razem się bawić, pobudzać do działania i sportu. Przed nami kolejne trzy dni fantastycznej zabawy!

Piątek 21 lipca

Zaczynamy  już o godz. 10, na Słonecznym Brzegu w Rukławkach gdzie odbędą się otwarte dni Biskupieckiego Towarzystwa Żeglarskiego. Zapraszamy na rejsy po jeziorze Dadaj, a także okazję do poznania BTŻ od zaplecza. Osoby zainteresowane udziałem w dniach otwartych prosimy o kontakt telefoniczny z organizatorami 21 lipca (w dniu wydarzenia) – tel. 608 585 435

plakat Dni Otwarte BTŻ

Od godziny 12:00 na Placu Wolności odbywać się będzie Plenerowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Biskupca. Tradycyjnie już od kilku lat zapraszamy do królewskiej gry w centrum naszego miasta, która zawsze przyciąga grono wiernych kibiców tego sportu. Zapisy na turniej u koordynatora Pawła Orłowskiego – 665 654 949, e-mail: ori49@wp.pl a także na stronie TUTAJ do dnia 19 lipca 2023 r.

plakat turniej szachowy

O godz. 18 w Parku Miejskim w Biskupcu rozpocznie się konkurs latawców. Biskupieckie niebo ponownie zabarwi się na kolorowo. W konkursie udział mogą wziąć wszyscy chętni. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są TUTAJ. Zapisy odbędą się 21 lipca o godz. 17:30 w parku. Więcej informacji pod nr tel. 667 772 695

plakat konkurs latawców

Na zakończenie dnia – godz. 20:30 zapraszamy na kino pod chmurką nad jeziorem Kraksy. Nasza nowa plaża zamieni się w widownie z leżaczkami pod gołym niebem. W repertuarze: Rodzina Addamsów 2 o godz. 20:30 oraz Gra fortuny o godz. 22:15. Zabierzcie ze sobą ciepłe kocyki!

Sobota 22 lipca 

Sobotnie obchody Dni Biskupca zaczynamy od Turnieju Piłki Nożnej OPEN o Puchar Burmistrza Biskupca. Zawody odbędą się na Stadionie Miejskim im. A. Biedrzyckiego. Start o godz. 9. Zgłoszenia drużyn należy przesyłać e-mailowo na adres: szczawinski.janusz@biskupiec.pl

plakat turniej piłki noznej

Od godz. 9:30 na kortach Neotherm odbędzie się natomiast Singlowy Turniej Tenisa Ziemnego (kategoria open). Zapisy przed rozgrywkami zawodów u organizatorów wydarzenia. Zapraszamy!

plakat turniej tenisa

Sobota to również czas na zawody spinningowe nad Dadajem! Odprawa techniczna odbędzie się o godz. 7:30, a start o godz. 8:00 na Plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Planowane zakończenie na godz. 15. Wpisowe od osoby wynosi 150 zł, a zapisy zarówno w dniu zawodów od godz. 6 jak i w innych dniach u Jarosława Misiaka pod nr tel. 601 986 818, e-mail: jm@bm5.pl. Regulamin dostępny jest: TUTAJ

plakat spiningowe zawody

Od godz. 11 na wodach Dadaju rozpoczną się Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Biskupca. Zmagania załóg odbywać się będą przez dwa dni. Zakończenie zawodów przewidziano w niedzielę ok. godz. 15. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr tel. 608 585 435.

Od godz. 15 na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej rusza rodzinna strefa rozrywki dla rodzin. Dmuchańce, animacje, zabawy, stoiska gastronomiczne, handlowe, a do tego najlepsza dawka muzyki i koncerty od godz. 17. Wystąpią Biskupieckie Talenty, Majka Jeżowska, Baranovski, Sara James oraz Zespół Feel. To będzie niezapomniana noc!

Niedziela 23 lipca

Niedziela, to jak zawsze czas relaksu, czas z rodziną, wypoczynek. Zapraszamy więc na Plażę Słoneczny Brzeg w Rukławkach, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – muzyka, piana party, zabawy, animacje, dmuchańce dla dzieci, ale także piękne widoki na wodę Dadaju i zupełny relaks. Osoby lubiący aktywny wypoczynek zapraszamy o godz. 12 na bieg południowy w ramach Biskupieckiego Grand Prix Biskupieckiego Lata. Start na Stadionie Miejskim im. A. Biedrzyckiego. Zapisy na stronie: www.superczas.pl .

Podsumowując, to będą intensywne trzy dni wypełnione dobrą kulturą, muzyką, sportem i wspólnym czasem. Do zobaczenia!

Utrudnienia w ruchu!

W czwartek (20 lipca) od godzin porannych z użycia będzie wyłączony plac apelowy i parkingi przy hali sportowej na terenie byłej jednostki wojskowej przy Al. Broni. Ma to związek z przygotowywaniem sceny na sobotnie koncerty. Plac będzie ponownie otwarty w niedzielę, a parking przy hali – w poniedziałek rano.

W piątek (21 lipca) od godzin popołudniowych będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi wzdłuż bloków (Al. Broni 1A, 1B, 1C).

W sobotę (22 lipca) od godz. 14:00 wjazd na osiedle w byłej jednostce wojskowej będzie dozwolony wyłącznie dla mieszkańców osiedla za okazaniem dokumentu potwierdzającego ich miejsce zamieszkania. Wjazd będzie możliwy tylko od Al. Broni.  Brama od ul. Wojska Polskiego od godz. 14 będzie otwarta wyłącznie dla pieszych. Samochody będą kierowane na pobliskie, oznaczone parkingi: przy ul. Żółkiewskiego (w pobliżu Orlika i Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego), parking przy Kościele Bł. Karoliny oraz Parking “Warmiński” przy ul. Warszawskiej. Normalny ruch w obrębie  placu apelowego zostanie przywrócony  po godz. 1:00 w nocy.

W niedzielę (23 lipca) przy plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach zostanie wyznaczony dodatkowy parking. Na miejscu będą obecne osoby, które będą kierować auta na odpowiednie miejsca do parkowania. Przypominamy, że nadal obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach drogi na Słoneczny Brzeg od skrzyżowania z drogą do Najdymowa. Przypominamy również o możliwości dojechania na Słoneczny Brzeg transportem publicznym. Bilet jednorazowy kosztuje 1 zł. Dokładne rozkłady jazdy dostępne są TUTAJ.

Zmiany komunikacyjne i organizacyjne podyktowane są względami bezpieczeństwa. Prosimy wszystkich o stosowanie się do poleceń służb porządkowych i jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.