Najgorętsza impreza tego lata przed nami!

Dni Biskupca, w skrócie trzy dni fantastycznej i różnorodnej zabawy, już w tym miesiącu! Tegoroczne obchody zaplanowaliśmy na 22-24 lipca.

Pierwszy dzień, czyli piątek, rozpoczynamy o godz. 12 akcentem artystycznym oraz animacjami dla najmłodszych w parku przy BDK. Spektakl “W miejskiej Dżungli” zaprezentuje wszystkim znany Teatr Katarynka. Następnie, o godz. 14 w centrum miasta (Plac Wolności) odbędzie się otwarty turniej szachowy o Puchar Burmistrza Biskupca. Zapisy potrwają do 20.07 na stronie: LINK Szczegóły Paweł Orłowski tel. 665 654 949. O godz. 17 w parku miejskim chwila relaksu, czyli zajęcia jogi, a o 18:30 rodzinny konkurs latawców. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia TUTAJ.  Wieczorową porą (godz. 22) zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii pt. “Romantyczność Warmii” Odetty Ostapczuk i Marioli Zientary w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Biskupcu.

 

JOGA

W drugi dzień świętujemy już od rana! O godz. 9 na Stadionie Miejskim im. Andrzeja Biedrzyckiego rozpocznie się turniej piłki nożnej. Zapisy na turniej potrwają do 23.07 do godz. 8:30, e-mail j.szczawinski@cktisbiskupiec.pl. Szczegółowe informacje pod nr. tel. 693 050 217. Natomiast o 9:30 na kortach Neotherm rozegrany zostanie singlowy turniej tenisa (zapisy na miejscu przed rozpoczęciem turnieju). Zawody spinningowe na jeziorze Dadaj zaplanowano na godz. 8. Zapisy w dniu zawodów od. godz. 7 lub telefonicznie: Jarosław Misiak, tel. 601 986 818. Regulamin zawodów dostępny TUTAJ. Regaty żeglarskie wystartują o  godz. 11. Zapisy na miejscu od godz. 10 – szczegółowe informacje pod nr. tel. 608 585 435. Rodzinna strefa rozrywki na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej rusza już o godz. 15.  Natomiast od godz. 17 zapraszamy na dawkę wokalu i muzyki. Jako pierwsi wystąpią: Studio Wokalne Sukces, Biskupieckie Talenty oraz Jerzy Słota. Kulminacją tego dnia są oczywiście koncerty największych gwiazd polskiej estrady! Kto wystąpi w tym roku na biskupieckiej scenie? Michał Szczygieł – finalista programu The Voice of Poland. Popularność przyniosły mu przeboje „Nic tu po mnie”, „Spontan” i „Więcej”. Współpracuje także z artystami hiphopowymi, m.in. z Soblem w utworze “Daj mi znać”. Na scenie emanuje lekkością, radością i zaraża uśmiechem. Kolejną gwiazdą wieczoru będzie Michał Wiśniewski z zespołem. Usłyszymy na żywo największe przeboje nie tylko samego Michała, ale również zespołu Ich Troje. Zaczarują nas dźwięki płynące z pianina, basu, gitary oraz instrumentów perkusyjnych. Ten występ z pewnością pozostanie na długo w pamięci każdemu, kto postanowi udać się na to muzyczne wydarzenie! Podczas koncertu usłyszymy również Anię Świątczak – wokalistkę zespołu Ich Troje, której wspaniały głos w przepięknych balladach przyprawia widza o wzruszenie. Oprócz największych hitów takich jak „A wszystko to…”, „Powiedz”, „Zawsze z Tobą chciałbym być”, „Kochaj mnie Kochaj” czy „Wypijmy za to!”, usłyszymy również utwory takie jak „A niech gadają”, „Mandy”, „Nienawiść” , „Czekanie”, „Papierosy, wóda, sex”, czy „Zawsze naprzód nigdy wstecz”. Wisienką na torcie będzie ostatni koncert w wykonaniu jednego z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia w Polsce. Mowa oczywiście o Dawidzie Kwiatkowskim – autorze tekstów i laureacie wielu prestiżowych nagród, w tym Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Artysta wykonuje piosenki z gatunku pop. Kwiatkowski jest obecnie czołową postacią rodzimej popkultury. Z uwagi na rozpoczęcie kariery w młodym wieku oraz publikowanie swojej wczesnej twórczości w serwisie YouTube, często nazywany jest polskim Justinem Bieberem. To będzie zdecydowanie potrójna, największa dawka pozytywnej muzyki, energii i wspólnego śpiewu! Musicie być z nami, bo będzie się działo!!

24 lipca to kontynuacja sportowych zmagań. Od godz. 9 – singlowy turniej tenisa ziemnego na kortach Neotherm. Od godz. 11 na jeziorze Dadaj drugi dzień zmagań w regatach żeglarskich. W samo południe, o godz. 12, drugi bieg w ramach Grand Prix Biskupieckiego Lata w Biegach Przełajowych na STADIONIE MIEJSKIM. Zapraszamy także na strefę relaksu, czyli muzykę z DJ Głazkiem, animacje i dmuchańce z Animatorami “Taka impreza” na Słonecznym Brzegu w Rukławkach. Na zakończenie tegorocznych Dni Biskupca, zapraszamy na kolorowe szaleństwo z proszkiem holi. Czerwony, różowy, niebieski, zielony czy żółty – tego dnia świat naprawdę zmieni barwy!

PLAKT BIEGOWE GRAND PRIX

Serdecznie zapraszamy, bądźcie z nami już od 22 lipca!

26. Dni Biskupca łączą w sobie elementy rozrywki, muzyki, sportu, świetnej zabawy oraz zwykłego relaksu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i z radością wróci tu za rok. Do zobaczenia!

Utrudnienia w ruchu!

W związku z obchodami Dni Biskupca (22–24 lipca) wystąpią  utrudnienia w ruchu drogowym. W czwartek (21 lipca) od godzin porannych z użycia będzie wyłączony plac apelowy i parkingi przy hali sportowej na terenie byłej jednostki wojskowej przy Al. Broni. Ma to związek z przygotowywaniem sceny na sobotnie koncerty. Plac będzie ponownie otwarty w niedzielę, a parking przy hali – w poniedziałek rano.

W piątek (22 lipca) od godzin popołudniowych będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi wzdłuż bloków (Al. Broni 1A, 1B, 1C).

W sobotę (23 lipca) od godz. 14:00 wjazd na osiedle w byłej jednostce wojskowej będzie dozwolony wyłącznie dla mieszkańców usytuowanych tu bloków za okazaniem dokumentu potwierdzającego ich miejsce zamieszkania. Wjazd będzie możliwy tylko od Al. Broni.  Brama od ul. Wojska Polskiego od godz. 14 będzie otwarta wyłącznie dla pieszych. Samochody będą kierowane na pobliskie, oznaczone parkingi: przy ul. Żółkiewskiego (w pobliżu Orlika i Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego) oraz Parking “Warmiński” przy ul. Warszawskiej.

Normalny ruch w obrębie  placu apelowego zostanie przywrócony  po godz. 1:00 w nocy.

W niedzielę (24 lipca) przy plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach będzie wyznaczony dodatkowy parking. Na miejscu będą osoby wskazujące miejsca do parkowania. Przypominamy, że nadal obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach drogi na Słoneczny Brzeg od skrzyżowania z drogą do Najdymowa. Przypominamy również o możliwości dojechania na Słoneczny Brzeg transportem publicznym. Autobusy odjeżdżają praktycznie co godzinę, a bilet jednorazowy kosztuje 1 zł. Poniżej znajdziecie Państwo dokładne rozkłady jazdy. Zmiany komunikacyjne i organizacyjne podyktowane są względami bezpieczeństwa. Prosimy wszystkich o stosowanie się do poleceń służb porządkowych i jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.