Nuncjusz Apostolski w Republice Kongo i w Gabonie wyniesiony przez Papieża Benedykta XVI do godności Arcybiskupa Księdza Prałata Jana Romeo Pawłowskiego z Biskupca. Pracował kolejno jako attaché, a później Sekretarz Nuncjatury
w Kongo Brazzaville, Republice Środkowej Afryki i Czadzie (1991-1994), Radca Nuncjatury we Francji (1999-2002). Sekretarz ds. Reprezentacji Papieskich w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej od 2015.
Działacz społeczny, propagator idei pojednania polsko-niemieckiego, przyjaciel Biskupca. Zainteresowany biskupieckimi wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi, historycznymi i politycznymi. Aktywny działacz na rzecz partnerstwa miast Biskupiec-Bramsche.
Wieloletnia instruktorka, kierownik i dyrektor Biskupieckiego Domu Kultury. W całokształcie swej działalności na polu kulturalno-artystycznym wielokrotnie organizowała różnego rodzaju wydarzenia kulturalne w Bsikupcu. Za ogół swojej działalności odznaczona została m.in. Złotą Odznaką „Zasłużony dla Warmii i Mazur” oraz ministerialnym odznaczeniem „Zasłużony Działacz Kultury”.
Działaczka kulturalna i społeczna. Inicjatorka wielu wydarzeń wpisujących się na stałe w kalendarz kulturalny Biskupca m.in. comiesięcznych spotkań pn. „Babskie Gadanie”. Wieloletnia Przewodnicząca Rady Programowej ds. Kultury przy Biskupieckim Domu Kultury. Za swoją działalność społeczną odznaczona wieloma wyróżnieniami, m.in. Medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Srebrnym Krzyżem Zasług.
Żeglarz sportowy, uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w klasie Finn. Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych. Prawie, w każdych zawodach, w których brał udział zdobywał znaczące miejsca.
Znawca i popularyzator historii Biskupca i jego okolic. Wieloletni komendant Hufca ZHP w Biskupcu. Współzałożyciel Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Biskupieckiej, współtwórca Biskupieckiego Towarzystwa Tenisowego i Biskupieckiego Towarzystwa Żeglarskiego. Radny miejski kilku kadencji, organizator wycieczek pieszych, rajdów rowerowych, spływów kajakowych i regat żeglarskich. Wyróżniony wieloma nagrodami, m.in. odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki:, Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotym Krzyżem „ Za zasługi dla ZHP.”
Przedsiębiorczyni, prezes zarządu Biskupieckiego Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców, Sekretarz Stowarzyszenia Kobiet „Barwy Warmii” oraz Przewodnicząca Rady Przedsiębiorców działającej przy Burmistrzu Biskupca. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, kulturalnym i sportowym gminy.
Aktywna działaczka kulturalna i społeczna. Wieloletnia dyrektorka Miejskiej Bibliotki Publicznej im. Jana Liszewskiego
w Biskupcu. Członkini Towarzystwa Kultury Teatralnej, Stowarzyszenia Kobiet „Barwy Warmii”, ambasador fundacji
„Dr Clown”.
Inicjatorka wielu działań i przedsięwzięć w zakresie pomocy społecznej i polityki prorodzinnej. Wieloletnia dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biskupcu. Inicjatorka Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Biskupcu. Jedna z głównych założycielek Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie Barka oraz Klubu Integracji Społecznej. Laureatka nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy i integracji społecznej.
Wieloletnia Przewodnicząca Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu. Konsekwentnie tworzy system wsparcia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Za swoje działania społeczne nagrodzona wieloma wyróżnieniami, m.in.: „Srebrnym Krzyżem Zasługi”, nagrodą indywidualną Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego.
Inicjator wielu ciekawych wydarzeń na rzecz lokalnej społeczności. Wieloletni Dyrektor Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu. Aktywny w życiu społecznym, kulturalnym i artystycznym gminy. Posiada ogromny zasób wiedzy
na temat historii naszego regionu, którym chętnie dzieli się z naszymi mieszkańcami.
Zasłużony dla Ojczyzny w walce o niepodległość Polski podczas II Wojny Światowej i po jej zakończeniu. Odznaczony odznaczeniem państwowym „Pro Memoria” oraz odznaką „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”.
Była właścicielka księgarni istniejącej od 1990 roku w kamienicy przy ulicy Floriańskiej. Pani Bogumiła jest skarbnicą
wiedzy o Biskupcu i jego mieszkańcach. W 2005 roku ukazał się jej przewodnik po mieście i jego okolicach. W roku 2018 wydała książkę „Mój Biskupiec”. Zebrała w niej swoje wspomnienia, ale też wiele interesujących anegdot i ciekawostek
o Biskupcu. W roku 2021 wydała kolejną publikację pt. „Nasz Biskupiec”, która jest doskonałym uzupełnieniem poprzedniej książki.
Pan Narcyz Klik kolarstwem w Biskupcu zajmuję się społecznie od 1973 roku. W tym roku obchodził 50-lecie swojej społecznej pracy na rzecz kolarstwa. Kilkadziesiąt lat był głównym organizatorem Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego w Biskupcu, a także „Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Jeziora Luterskiego”. Wieloletni sekretarz klubu a obecnie wiceprezes. W tym czasie przez klub przewinęło się ponad 2000 zawodników, którzy z sukcesami reprezentowali gminę Biskupiec. Warto wspomnieć, że Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec to najlepszy klub kolarski Warmii i Mazur, szkolącym młodzież od kategorii żaka do młodzieżowca chłopców i dziewcząt. Pan Narcyz Klik w 2016 roku za swoją działalność został uhonorowany Złotym Medalem „70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych” oraz otrzymał tytuł „Najlepszego Działacza Sportowego Powiatu Olsztyńskiego”. W 2016 roku został także uhonorowany za pracę społeczną jako „Działacz sportowy” przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Po 43 latach od założenia klubu kolarskiego w Biskupcu zorganizował „Spotkanie pokoleń” byłych zawodników klubu oraz był współorganizatorem wystawy „Kolarstwo wczoraj i dziś” w Biskupieckiej Sorbomie. Jest również członkiem Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego.
Pan Ryszard Zieliński jest działaczem oświatowym, samorządowym i sportowym, który przez wiele lat aktywnie angażował się w życie społeczne i kulturalne Gminy Biskupiec, przyczyniając się do jej rozwoju i promowania na arenie regionalnej oraz krajowej. Swoją pracę zawodową rozpoczął jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Popowej Woli, a następnie kontynuował ją w Szkole Podstawowej nr 2 w Biskupcu oraz w Zespole Szkół w Biskupcu. Od 1978 roku, pełniąc funkcje nauczyciela, a następnie wicedyrektora, a w latach 1982-2007 dyrektora szkoły, doprowadził placówkę do pozycji jednej z wyróżniających się w województwie i kraju. Dzięki jego umiejętnościom organizacyjnym, zaangażowaniu oraz współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną i rodzicami, Zespół Szkół w Biskupcu zyskał renomę jako wzór jakości edukacyjnej. Za swoje zasługi Pan Ryszard Zieliński został wielokrotnie uhonorowany nagrodami Ministra Edukacji, Kuratora oraz lokalnych władz. W 2007 roku za całokształt działalności oświatowej otrzymał prestiżowy Medal Komisji Edukacji Narodowej. Pan Ryszard Zieliński to także doświadczony samorządowiec, który przez 22 lata zasiadał w radach różnych szczebli. Jego wkład w rozwój samorządu został uhonorowany statuetką „Królewna Warmińska Łyna”. Ponadto pełnił szereg funkcji społecznych, m.in. jako Przewodniczący Rady Ławniczej przy Sądzie Rejonowym w Biskupcu, Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Biskupcu oraz członek zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Ozdoba”. Ryszard Zieliński to także wybitny działacz sportowy, odznaczony licznymi medalami i wyróżnieniami za swoje zaangażowanie w rozwój sportu, w szczególności wśród dzieci i młodzieży. Jest prezesem Biskupieckiego Towarzystwa Tenisowego oraz wiceprezesem Biskupieckiej Federacji Sportu. W swojej karierze sportowej osiągnął znaczące sukcesy, m.in. wicemistrzostwo Polski ZNP w tenisie stołowym oraz zwycięstwa w turniejach ogólnopolskich i wojewódzkich. Za całokształt działalności oświatowej, samorządowej i sportowej w 1998 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.