Mikołaj, mieszkaniec naszej gminy potrzebuje dawcy szpiku. 

Mikołaj długo poszukiwał bezpiecznej przystani. Przez wiele lat był zbuntowanym chłopakiem, aż trafił pod skrzydła Cioci Grażynki – opiekunki rodzinnego domu dziecka z Czerwonki w gminie Biskupiec. W rodzinie zastępczej ma aż 11 rodzeństwa, w tym swoje biologiczne siostry Dominikę i Kasię. Każdą wolną chwilę z rodziną zastępczą i przyjaciółmi spędzał jeżdżąc na rowerze, grając na konsoli oraz pływając w pobliskim jeziorze. Gdy wydawało się, że Mikołaj może złapać oddech, los znów okrutnie z niego zadrwił. W kwietniu nastolatek usłyszał, że choruje na białaczkę. Już teraz wiemy, że do pełnego wyzdrowienia będzie potrzebował przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego.

„Nie wahaj się! Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku – możesz uratować życie mi lub innym Pacjentom!” – zachęca Mikołaj.

Każda pełnoletnia osoba, która chciałaby zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku może to zrobić w bardzo łatwy, szybki i bezpłatny sposób. Wystarczy odwiedzić jeden z punktów rejestracji Dawców.

🗓️ 19 listopada 2023 r.

⌚ 09.00 – 17.00

👉 Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biskupcu

⌚ 09.00 – 12.00

👉 Gminny Ośrodek Kultury w Kolnie

👉 Szkoła Podstawowa w Czerwonce

👉 Szkoła Podstawowa w Kobułtach

👉 Urząd Gminy w Dźwierzutach

👉 Społeczna Szkoła Podstawowa w Węgoju