W związku z rozpoczętą przebudową ulicy Grunwaldzkiej w Biskupcu, uprzejmie informujemy, że od dnia 6.02.2023 r. do odwołania nastąpi zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Grunwaldzkiej, Dworcowej i Kolejowej w Biskupcu.

Ulica Grunwaldzka będzie wyłączona z ruchu kołowego i pieszego. Korzystanie z tej ulicy przez jej mieszkańców i osoby prowadzące działalność gospodarczą będzie możliwe po uzgodnieniu tego faktu z Wykonawcą robót. Parkowanie samochodów mieszkańców z ul. Grunwaldzkiej będzie możliwe na terenie amfiteatru miejskiego. Ulica Dworcowa zmieni swój dotychczasowy statut z ulicy jednokierunkowej na dwukierunkową z pierwszeństwem przejazdu od strony dworca PKS. Miejsca parkingowe usytuowane naprzeciw budynku poczty zostaną na ten czas wyłączone z parkowania. Teren ten będzie służył jako mijanka, celem chwilowego zatrzymania pojazdu i ustąpienia pierwszeństwa przejazdu dla pojazdów nadjeżdżających z kierunku dworca PKS. Prosimy kierowców o zwrócenie uwagi na wprowadzone oznakowanie.

Przystanek autobusowy dla wszystkich linii komunikacji publicznej oraz dla przewoźnika „WOJTEX” z dworca PKS zostanie przeniesiony na przyległy teren (po lewej stronie) naprzeciw rampy i sklepu meblowego, ponieważ teren przy budynku dworca będzie służył tylko i wyłącznie jako plac manewrowy dla autobusu linii 510, autobusu Warszawa- Mrągowo, Suwałki – Olsztyn – Gdańsk i innych. Lokalizacja przystanku linii 510 pozostaje niezmieniona. Przystanek linii Warszawa-Mrągowo, Olsztyn – Suwałki- Gdańsk, Biskupiec – Lidzbark Warmiński, zostaje przeniesiony z ulicy Grunwaldzkiej na ulicę Dworcową w to samo miejsce co istniejący przystanek dla linii 510 ( ul. Dworcowa 2A).

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

komunikat