26 lutego nad Dadajem odbędzie się jubileuszowy zlot miłośników lodowatych kąpieli połączony z piknikiem charytatywnym.

Choć sezon na morsowanie rozpoczął się już dawno, dopiero w ostatni weekend lutego odbędzie się prawdziwe święto miłośników zimnych kąpieli i najgorętsza zimowa impreza w Gminie Biskupiec. Jubileuszowe spotkanie Morsów odbędzie się 26 lutego na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Jak przystało na okrągły jubileusz świętować będziemy jak na prawdziwym weselu! Czyli hucznie, wesoło, smacznie i z listą gości dłuższą, niż sięgający do ziemi welon Panny Młodej. Zimowa kąpiel w wodach Dadaju to nie jedyna atrakcja X Dadajowego Zlotu Morsów. Tego dnia odbędzie się także IX edycja Biegu Morsa na trasie 10 km, a także charytatywny kiermasz na rzecz PSONI Koło w Biskupcu.

Cały dochód z imprezy oraz opłaty startowe za bieg będą przeznaczone na zakup busa dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Biskupcu.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie wesołej muzyki, zabawy z weselnym wodzirejem, rozgrzewki w rytmach latino czy animacji dla dzieci i dorosłych. Wybierzemy również PARĘ MŁODĄ całego wydarzenia – mile widziane ciekawe, oryginalne przebrania. Całość dopełnią pyszne i różnorodne stoiska.

W tym dniu zorganizowany zostanie także darmowy transport z Biskupca na Słoneczny Brzeg w godz. 10:30 i 11:30, a także kurs powrotny o godz. 14:30. Prosimy Państwa w miarę możliwości o pozostawienie aut przy domostwach i skorzystanie z bezpłatnego przejazdu, który ułatwi nam organizację ruchu. Zapraszamy serdecznie!

Informacje dotyczące biegu oraz zapisów dostępne są TUTAJ.

Dlaczego zbieramy na busa?

Stowarzyszenie dowozi osoby z niepełnosprawnością w każdym wieku do placówek dziennych każdego dnia 7 busami (w tym dwa busy są wynajmowane). Aby zrealizować codzienny transport i umożliwić osobom rehabilitację placówka zatrudnia 5 kierowców i 14 opiekunek, wynajmowane są również dwa busy 9 osobowe z kierowcą, które wspierają transport. Dziennie samochody dowożąc i odwożąc dzieci, młodzież i dorosłych z niepełnosprawnością pokonują łącznie 1546 km. Co kilka lat konieczne jest „odświeżanie” taboru samochodowego i najczęściej Stowarzyszenie składa projekty do PFRON pozyskując pieniądze na zakup busa. Jednakże wiąże się to z wniesieniem finansowego wkładu własnego. W tym roku przerażający jest również wzrost kosztu zakupu samochodu. PFRON nie pozwala na zakup aut używanych. Dodatkowym problemem jest fakt, że dwa przystosowane do przewozu autobusy wyeksploatowały się i koszt ich naprawy jest zbliżony do ich wartości. Powoduje to szereg utrudnień i komplikacji zwłaszcza, że PSONI dowozi osoby z trudnościami w poruszaniu się łącznie aż z 51 miejscowości w tym z 19 w naszej Gminie.

morsy