Spektakl charytatywny “Trzy siostry… Pożegnanie z sadem”. Wsparcie uchodźców z Ukrainy i osób z niepełnosprawnością intelektualną.

14 marca o godz. 19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbędzie się spektakl charytatywny “Trzy siostry… Pożegnanie z sadem”. Na scenie zobaczymy aktorów z Międzynarodowej Grupy Teatralnej o nazwie Teatr Dzień Śmierci Mozarta. Przedstawienie to zostało nagrodzone na wielu festiwalach. Warto też wspomnieć, że oprócz podkładu muzycznego, za fortepianem zasiądzie  jeden z najwybitniejszych pianistów Janusz Grzelązka.

Wszystkie wpływy z zakupu cegiełek (zaproszeń na spektakl) zostaną podzielone na równe części i przeznaczone na dwa cele: wsparcie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Biskupcu oraz w obliczu ostatnich wydarzeń – na pomoc Ukrainie.

W ramach zebranych środków utworzony zostanie symulator mieszkaniowy dla podopiecznych Polskiego Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu. Główną misją realizowanego projektu będzie zwiększenie świadomości dorosłych osób posiadających problemy w poruszaniu się poprzez opracowanie standardu działań „Symulatora Mieszkaniowego” oraz wytycznych dla ergoterapeuty.

Cegiełki – zaproszenia do nabycia TUTAJ

Organizatorem wydarzenia jest Rotary Club Olsztyn Varmia. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.