32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej otworzył serca Biskupczan!

W niedzielę 28 stycznia, w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 32. Finał ponownie otworzył serca milionów Polaków, a w tym Mieszkańców naszej gminy.

Biskupiecki Sztab pobił zeszłoroczny rekord i zebrał łącznie 134 tys. zł!! To nie tylko liczba, to wyraz ogromnej solidarności i wielkiego serca naszej społeczności. Brawo!

A jak wyglądał 32. Finał w Biskupcu? Już od godzin porannych na ulicach miasta i wielu miejscowości działali nasi Wolontariusze. O godz. 10 wyruszył rajd pieszy pod przewodnictwem Krzysztofa Kowalskiego, a o 11 wszyscy uczestnicy zamieniali kilometry na złotówki podczas tradycyjnego już biegu finansowanego przez firmę Egger Biskupiec. Finał z licytacjami, występami i kiermaszem rozmaitości odbył się w Biskupieckim Domu Kultury. Sala wypełniła się po brzegi osobami o wielkich i otwartych sercach, które z radością i zawziętością licytowały prezentowane vouchery, przedmioty i usługi. Dużym zainteresowaniem cieszyły licytacje o nadaniu nazw dla 2-óch biskupieckich rond na cały 2024 r. I tak pierwszą – rondo w centrum miasta- wygrał ponownie Klub Motocyklowy Jurand. Natomiast drugie rondo, przy ul. Warszawskiej wylicytował Marek Staniszewski, który zdecydował, że rondo nosić będzie nazwę BKS Tęcza Biskupiec. Tych emocjonujących licytacji było znacznie więcej, jednak każda przebiegała w przyjaznej i radosnej atmosferze, a wszystkim przyświecał jeden cel. Tego dnia nie zabrakło oczywiście cudownych występów utalentowanych dzieci i młodzieży z naszej gminy: Mini Transfuzji, grup tanecznych z BDK, grup Cheer Bis, Natalii Heichel, Amelii Kwiatkowskiej, a także dorosłych z grupy Latino Dance i Zespołu Wapniaki. O godz. 20 w niebo wzniosło się symboliczne światełko do nieba! Tak można grać do końca świata i jeszcze dłużej!

Dziękujęmy!