13 maja w Biskupcu odbędzie się II Warmiński Festiwal Ognia i Światła.

Wydarzenie rozpocznie się w Parku Miejskim o godz. 18:00 jam session z bębniarzami. Następnie o godz. 19:30 barwny i gorący korowód przejdzie ulicami miasta aż na plac apelowy w byłej jednostce wojskowej, gdzie odbędzie się finałowy pokaz i część konkursowa. W pierwszej kolejności zaprezentują się najmłodsi artyści Pracowni Tańca i Ognia Transfuzja, następnie soliści i grupy artystyczne. Pomysłodawcami wydarzenia są Pracownia Tańca i Ognia Transfuzja. Serdecznie zapraszamy!

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu
W związku z organizacją wydarzeń: Rowerowa Wiosna z Radiem ZET i Warmiński Festiwal Ognia i Światła wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Już w piątek (12 maja) od godz. 21 Plac Wolności zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania. Ruch kołowy od ul. 1 Maja będzie się odbywał przez ul. Bogusławskiego. Również w piątek (12 maja) od godzin porannych do niedzieli rano wyłączony z użytkowania będzie parking przy hali sportowej na terenie byłej jednostki wojskowej przy Al. Broni. 

W sobotę ok. godz. 19:30 barwny korowód wyjdzie z Parku Miejskiego i następnie przejdzie ulicami: Topiel, Szpitalna, Warmińska, Plac Wolności, Warszawska, Al. Wojska Polskiego, do placu apelowego przy Al. Broni. Normalny ruch na Placu Wolności zostanie przywrócony w sobotę (13 maja) ok. godz. 20:00. Zachęcamy do korzystania z pobliskich parkingów: przy ul. Warszawskiej (Parking Warmiński) oraz przy cmentarzu z wjazdem od ulicy B. Chrobrego. Za utrudnienia przepraszamy.

warmiński festiwal ognia