25 września do Biskupca zawita kawaleria konna. Zapraszamy na VI Rajd Konny Łupaszki.

W sobotę 25 września odbędzie się rajd konny na pamiątkę tego, że płk Łupaszka codziennie przemieszczał się ze swoimi żołnierzami, aby być nieuchwytnym dla wroga. Konie i zaprzęgi wyruszą o godz. 8 ze Stadniny Koni Kierzbuń w ok. 50 km trasę wokół jeziora Dadaj. Kawalerzyści, żołnierze i jeźdźcy cywilni oraz pasażerowie wozów konnych dotrą do Biskupca ok. godz. 12. Kolumna kawalerzystów przejedzie ulicami miasta, by złożyć kwiaty pod pomnikiem na Placu Wolności w Biskupcu. Wiązanki złożą przedstawiciele władz gminy oraz zaproszeni goście. Następnie kawalerzyści wyruszą w drogę powrotną do Kierzbunia odwiedzając po drodze także Wilimy.

26 września VI Rajd Konny płk Łupaszki toczyć się będzie w całości w Stadninie Koni Kierzbuń. Obchody rozpoczną się o godz. 9.30 mszą św. polową w intencji płk. Łupaszki i jego żołnierzy. W programie również atrakcje dla dzieci i dorosłych m.in.: zawody kawaleryjskie, pokazy, wystawy sprzętu wojskowego, broni, fotografii, inscenizacja potyczki partyzanckiej i szarży ułańskiej, projekcja filmu “Podwójnie wyklęty” ze spotkaniem autorskim z reż. Ewą Szakalicką oraz występ Leszka Żebrowskiego.

W związku z organizacją wydarzenia na Placu Wolności nastąpią zmiany komunikacyjne i organizacyjne.
W piątek (24.09) od godz. 20:00 będą wyłączone z użytkowania miejsca parkingowe na całym Placu Wolności – będzie obowiązywał zakaz wjazdu na Plac Wolności.
Cały Plac Wolności zostanie przywrócony do użytkowania w sobotę (25.09) ok. godz. 13:00.
Zachęcamy do korzystania z Parkingu Warmińskiego (wjazdy od ul. Warszawskiej i od ul. Syreny).

plakat Rajd Konny Łupaszki