Zapraszamy na pełen atrakcji Tydzień Cittaslow w gminie Biskupiec.
W ramach Tygodnia Cittaslow w miejscowościach należących do ruchu spod znaku ślimaka organizowane są wydarzenia promujące ideę miasteczek „dobrej jakości życia”. Zapraszamy na szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w gminie Biskupiec.
22 września, o godz. 18 odbędzie się Triathlon Turystyczny ze ślimakiem. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego z Krzysztofem Kowalskim, 601 677 263.
Sobota, 25 września wypełniona będzie wydarzeniami dla dzieci i dorosłych. O godz. 9 w Biskupieckim Domu Kultury rywalizację rozpoczną szachiści, a najmłodsza grupa dzieci pobawi się z animatorem w ramach Akademii Malucha. O tej samej godzinie w Biesowie rozpocznie się Gminny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci urodzonych w latach 2011–2013. Następnie o godz. 12 w Biesowie rozpoczną się Dożynki Sołeckie. Natomiast do Biskupca zawita kawaleria konna VI Rajd Konny Łupaszki. O godz. 17 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu rozpocznie się mecz piłki ręcznej zespołu Warmia Energia Olsztyn.
Niedziela Cittaslow, 26 września rozpocznie się turniejem szachowym z okazji 70-lecia Biskupieckiego Domu Kultury. Natomiast o godz. 18 odbędzie się koncert muzyki jazzowej zespołu Witraże.
Podczas organizowanych wydarzeń, wpisujących się w styl życia w duchu slow, nie zabraknie promowania lokalnej produkcji i rzemiosła, edukacji, twórczości artystycznej, sztuki kulinarnej i aktywnego wypoczynku. Zapraszamy serdecznie!

plakat tydzień Cittaslow w Biskupcu