Zapraszamy na Tydzień Cittaslow w Gminie Biskupiec.

W ramach Tygodnia Cittaslow w miejscowościach należących do ruchu spod znaku ślimaka organizowane są wydarzenia promujące ideę miasteczek „dobrej jakości życia”. Zapraszamy na szereg aktywnych wydarzeń, które odbędą się w Gminie Biskupiec.

24 września o godz. 12 do Biskupca zawita kawaleria konna VII Rajdu Konnego Łupaszki. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się TUTAJ.

25 września z Biskupca wyruszy rajd rowerowy pod przewodnictwem Krzysztofa Kowalskiego. Grupa miłośników jazdy na dwóch kółkach najpierw skieruje się w stronę Rukławek, Nas i dalej Kierzbunia. Tam odwiedzą Piknik Kawaleryjski organizowany przez Stadninę Koni Kierzbuń. Następnie wyruszą w drogę powrotną do Biskupca, odwiedzając jeszcze Rasząg i Rzeck. W trakcie rajdu nie zabraknie malowniczych krajobrazów i oczywiście ciekawych opowieści przewodnika.

28 września, godz. 18 wystartuje triathlon turystyczny składający się z trzech etapów. Trasę rozpoczynamy od przejazdu rowerem z miejsca zbiórki na plażę Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Następnie przepłyniemy kajakiem na półwysep Malakop. Tam odbędzie się piesza wędrówka w pięknych okolicznościach przyrody. Powrót do Biskupca odbędzie się tą samą trasą. Szczegółowe informacje oraz zapisy Krzysztof Kowalski z CKTiS, tel. 601 677 263.

29 września, ABC Kajakarstwa. Zajęcia sportowe dla dzieci i ich rodziców poprowadzi Krzysztof Kowalski z CKTiS. Zajęcia odbywają się na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem tel. 601 677 263. Tego samego dnia o godz. 19 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Liszewskiego w Biskupcu odbędzie się ciekawe spotkanie literackie pn. “Pani mi mówi niemożliwe…”.

Podczas organizowanych wydarzeń nie zabraknie promowania stylu życia w duchu slow oraz aktywnego i zdrowego wypoczynku. Zapraszamy serdecznie!

rajd rowerowy