1 kwietnia w Biskupcu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
W eliminacjach wzięli udział reprezentanci: Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biskupcu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu oraz Zespołu Szkół w Biskupcu.

W turnieju uczestniczyło 15 uczniów, którzy zmierzyli się w trzech grupach wiekowych:
I grupa – uczniowie szkół podstawowych I – IV;
II grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy V – VIII;
III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Finalistami eliminacji gminnych zostali:

GRUPA I
I miejsce – Hanna Radomska
II miejsce – Katarzyna Młynarczyk
III miejsce – Adam Pawłowski

GRUPA II
I miesjce – Jakub Wynimko
II miejsce – Jakub Jurczenia
III miejsce – Paweł Maciesza

GRUPA III
I miejsce – Magdalena Kmieć
II miejsce – Aleksandra Gach
III miejsce – Dominik Rydel

Dwie najlepsze osoby w każdej kategorii będą reprezentować gminę Biskupiec na eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Olsztynie.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.