Na biskupieckim stadionie odbyły się rozgrywki w ramach międzynarodowego turnieju UEFA Development U16 2024.

W dniach 19-25 maja 2024 r., Reprezentacja Polski do lat 16 wzięła udział w międzynarodowym turnieju “UEFA Development U16”. Rozgrywki odbywały się na Stadionie Miejskim im. Andrzeja Biedrzyckiego w Biskupcu oraz w Kętrzynie. Biało-czerwoni w ramach rozgrywek rywalizowali z rówieśnikami z Turcji, Czech i Walii. To już kolejny raz, gdy gmina Biskupiec gości tak prestiżowe wydarzenie. Widać wyraźnie, że stadion w Biskupcu oraz poziom organizacji stoją na bardzo wysokim poziomie, co przyciąga wielkie imprezy sportowe. Profesjonalne zaplecze oraz doskonała infrastruktura stadionu zostały docenione zarówno przez zawodników, jak i przez organizatorów. Dzięki temu Biskupiec zyskuje coraz większą renomę na mapie sportowych wydarzeń. Turniej, który jest prestiżowym wydarzeniem na arenie międzynarodowej, zgromadził młode talenty piłkarskie z różnych krajów, dając im możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie. W trakcie turnieju rozegrano trzy kluczowe spotkania na biskupieckim stadionie:

20 maja: Polska vs. Walia (3:0) – Biało-czerwoni pewnie pokonali reprezentację Walii, rozpoczynając turniej od mocnego akcentu.

22 maja: Polska vs. Turcja (3:1) – Kolejny sukces polskiej drużyny, która zwyciężyła nad Turcją.

25 maja: Walia vs. Turcja (0:5) – Emocjonujące spotkanie pełne bramek.

Dzięki świetnym wynikom i determinacji, Reprezentacja Polski pewnie pokonała swoich rywali w ostatnim meczu z Czechami (3:4)., zdobywając tytuł zwycięzcy turnieju UEFA Development U16 2024. Mecze, w których uczestniczyła reprezentacja Polski, przyciągnęły szczególnie liczną publiczność. Kibice głośno dopingowali młodych piłkarzy, tworząc na trybunach niesamowitą atmosferę. Wysoka frekwencja na meczach była dowodem na to, jak dużym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna w naszym regionie.

Dziękujemy za sportowe emocje i za gorący doping kibiców, który tworzył niesamowitą atmosferę na stadionie.