Po raz szósty powiatowy szpital w Biskupcu otrzymał certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia.

Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu po raz szósty otrzymał Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia. Tym samym utrzymał się w czołówce najlepszych polskich placówek. Certyfikat Akredytacyjny jest wydawany na okres trzech lat przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia za spełnianie standardów akredytacyjnych dla lecznictw szpitalnego w zakresie świadczeń zdrowotnych.
Przyznanie Certyfikatu polegało na szczegółowej analizie i ocenie przez zewnętrznych wizytatorów działalności placówki w sprawach: administracyjnych, zatrudniania personelu, funkcjonowania i bezpieczeństwa systemów informatycznych, procedur higienicznych i epidemiologicznych, gospodarowania odpadami, prowadzenia dokumentacji medycznej, po całościową opiekę nad pacjentem oraz przestrzeganie praw pacjenta i ochronę danych osobowych. Wizytatorzy Ośrodka Akredytacyjnego ocenili standardy biskupieckiego szpitala na 80% punktów. Warto dodać, że wynik najlepszych szpitali w kraju to 95% spełnienia standardów.
Szpital powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu istnieje od 1975 roku. Placówka od tego momentu nieustannie się rozwija inwestując w nowoczesne sprzęty oraz prężnie się rozbudowuje, a tym samym podnosi poziom swoich usług. We wrześniu 2021 roku zakończyła się największa jak do tej pory inwestycja w ramach której został przebudowany i unowocześniony Blok Operacyjny, Centralna Sterylizytornia i Oddział Anestezjologii oraz Intensywnej Terapii. Został zakupiony specjalistyczny sprzęt w tym tomograf komputerowy. Przy placówce powstał również parking i park wokół budynku. Tylko w ubiegłym roku, pomimo trudnego okresu pandemii w szpitalu hospitalizowano około 7 400 pacjentów, z czego 68 % to pacjenci spoza rejonu. Wykonano m.in. wysokospecjalistyczne świadczenia endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego dla 261 pacjentów i zabiegi kręgosłupa dla 51 pacjentów.

Źródło: Powiat Olsztyński

Certyfikat akredytacyjny szpitala powiatowego w biskupcu