26. marca rozpoczęliśmy z przytupem cykl turniejów Grand Prix Warmii i Mazur w Szachach Szybkich 2023.
Podobnie jak w zeszłym roku organizatorem GP jest nasze Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu. Tradycyjnie już pierwszy turniej odbył się w Orzyszu, gdzie rywalizowano w XI Turnieju Szachowym poświęconym pamięci Krzysztofa Kierzkowskiego o Puchar Burmistrza. Na starcie zawodów stanęło rekordowe 121 zawodników, którzy rozegrali 9 rund systemem szwajcarskim przy tempie gry 10 minut + 5 sekund na każde wykonane posunięcie. Nad sprawnym i sprawiedliwym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie klasy Państwowej Paweł Orłowski oraz Mirosław Piotr Orłowski. Zwycięzcą turnieju z wynikiem 8/9 pkt. został Bartosz Kitewski, który swoją postawą zapewnił pierwsze miejsce swojej drużynie UKS Trzydziestka Olsztyn – klub szachowy. 17-osobowa reprezentacja LZS CKTiS Biskupiec spisała się znakomicie i przywiozła do Biskupca piękne trofea! Najlepszym juniorem do 10 lat został Nasz Mistrz Polski Aleksander Kopacki, który uzyskał 6,5 pkt. i zajął 9! miejsce w turnieju. Najlepszą zawodniczką turnieju oraz juniorką do 18 lat została Anna Kawa z wynikiem 6,0 pkt. Miano najlepszej juniorki do 14 lat zdobyła Maja Woytitzki 5,0 pkt. Ponadto LZS wskoczyło na 3 stopień podium w klasyfikacji drużynowej, tracąc jedyne 0,5 pkt. do zwycięzców. Serdecznie gratulujemy!
W imieniu klubu zapraszamy na kolejne turnieje z cyklu Grand Prix Warmii i Mazur w Szachach Szybkich, które zaplanowane są na 4 czerwca w Świętajnie oraz 18 czerwca w Biskupcu.
Wszelkie informacje oraz aktualną klasyfikację Grand Prix znajdziecie w serwisie zbiorczym pod linkiem: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_4189/