W niedzielę, 11 września odbędą się Dożynki Gminne.

To jedno z najważniejszych świąt obchodzonych przez rolników, będące zwieńczeniem ich całorocznej ciężkiej pracy. Jak co roku świętowanie dożynek rozpocznie uroczysta msza święta odprawiona w samo południe w kościele pw. Jana Chrzciciela w Biskupcu, podczas której rolnicy podziękują za tegoroczne plony. Po niej, z poświęconymi już tegorocznymi plonami, przedstawiciele poszczególnych sołectw na czele ze starostami dożynek ruszą w korowodzie do amfiteatru miejskiego. Tam, około godz. 13.15 rozpocznie się tradycyjna ceremonia przekazania burmistrzowi chleba wypieczonego z tegorocznego zboża. Po uroczystym otwarciu rozpocznie się oficjalna część świętowania, a w niej rozstrzygną się konkursy dla sołectw na najsmaczniejszy chleb, najpiękniejszy wieniec, a także na najatrakcyjniejsze stoisko dożynkowe. Tego dnia na terenie amfiteatru będzie można podziwiać także zabytkowe maszyny rolnicze. Przypominamy, że dożynki są niepowtarzalną okazją, aby nabyć produkty i przetwory wytworzone ze zdrowych składników wytworzonych w gospodarstwach z naszego regionu.
Po części oficjalnej będzie okazja do wspólnej zabawy. Na scenie biskupieckiego amfiteatru pojawią się wykonawcy muzyki ludowej, tacy jak Węgojska Strużka, Warmińska Kuźnia oraz rozrywkowej: Dzienny Dom Pobytu Senior, Wędzone Węgorze, Wapniaki i Przyjaciele, Paweł i Lena Siekierscy, Okej, Full Serwis.

Uwaga! W związku z organizacją Dożynek Gminnych od czwartku (08.09) od godz. 22:00 do godz. porannych w poniedziałek (12.09) parking przed amfiteatrem miejskim będzie wyłączony z użytkowania.

dożynki sponsor pop