Biskupieckie obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Obchody rozpoczną się o godzinie 10:00 mszą św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Biskupcu. Po mszy nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji, które złożą kwiaty pod pomnikami: “Jana Pawła II i Poległym za Ojczyznę” oraz “1945 Powrót Warmii i Mazur do Macierzy. Poległym w walce o polskość tych ziem”. Także na Placu Wolności będzie można wysłuchać pieśni patriotycznych wykonanych przez działający przy CKTiS chór „Innamorati”.

O godz. 13:30 w Biskupieckim Domu Kultury rozpocznie się Występ Laureatów XV Międzyszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach, składania hołdu naszym bohaterom, oraz wspólnego celebrowania ducha wolności, który nadal przewija się przez naszą historię. To nasze wspólne święto – czas do dzielenia się radością i wdzięcznością za wolność, jaką cieszymy się dzisiaj.

Organizatorem obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest: Burmistrz Biskupca, Centrum Kultury, Turystyki i Sportu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu.