27 października w budynku biskupieckiego dworca odbyło się cykliczne spotkanie Burmistrza Biskupca z przedsiębiorcami. 
Podczas spotkania, jeden z kluczowych tematów omówiła Pani Agnieszki Janicka, Dyrektor Centrum Edukacji ZDZ w Biskupcu, która przekazała ważną informację o zamknięciu placówki ZDZ w naszym mieście. Centrum będzie nadal czynne do końca roku, po czym osoby zainteresowane oraz przedsiębiorcy z naszej gminy będą mogli skorzystać ze wsparcia oferowanego przez Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie. Pani Agnieszka przedstawiła Dyrektorów, którzy przejmą obszar naszego Centrum, i zapewniła o ich pełnym wsparciu.

Również na spotkaniu swoje inicjatywy i plany przedstawili członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Aktywni Wciąż”. Natomiast przedstawiciel firmy Designall zaprezentował ciekawą koncepcję nowoczesnej formy budownictwa opartą na metodzie CLT.

Ponadto, Burmistrz Biskupca przekazał informację o planowanej podwyżce podatku od nieruchomości od przyszłego roku. Po konstruktywnych rozmowach i negocjacjach z Radą Przedsiębiorców, uzgodniono, że wzrost ten wyniesie 10%. Ważnym tematem dyskusji były także trwające i przyszłe inwestycje na terenie miasta i gminy. Burmistrz wyjaśnił przedsiębiorcom, że w Biskupcu nie będzie budowana spalarnia odpadów, natomiast planowana jest budowa najnowocześniejszego województwa centrum logistycznego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za owocne dyskusje i zaangażowanie w rozwijanie naszej lokalnej społeczności.