„Pan Zaraz” to teatr ruchu, słowa, światła i metafizycznej atmosfery. 

Kluczową rolę w zamyśle nad spektaklem odegrała postać Kalibana – antybohatera sztuki W. Szekspira pt. „Burza”. Autor przedstawienia wchodzi w dialog zarówno z dramatem, jak i z innymi tekstami kultury, by dokonać pewnego rodzaju charakterystyki „kalibaństwa”.
Spektakl łączy w sobie teatr ruchu, słowa, światła i metafizycznej atmosfery. To przedstawienie proponujące widzowi pobyt w świecie zmysłów, prowokujące do patrzenia, słuchania, dotyku, przeżywania i zintensyfikowanego rozumienia.

Spektakl odbędzie się 2 grudnia, o godz. 17:30 w Biskupieckim Domu Kultury. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Informacji Turystycznej (pon.-pt. w godz. 11-15). Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych! 

Fragmenty recenzji:

“Ich atutem jest płynność, pomysłowość i inwencja, to w jaki sposób mogą splatać swoje plastyczne ciała w całkowitej harmonii ze sobą. Podobnie jak w przypadku olimpijskich pływaków synchronicznych, pojawia się totalna symbioza, zanurzenie w siebie i to, co widzimy w harmonii ruchu, zaufania, zależności i wspólnoty. To, gdy wchodzą w interakcję poprzez formę, w której się wyróżniają, to, co zostało rozmyte zalewem tropów, staje się znaczące, szczere i hipnotyczne. To tam tworzą uderzający język, którym zgłębiają “kalibanizm”.

Penny Shefton (Shakespeare Daily)

“Świeże spojrzenie na taniec połączony z teatrem dramatycznym pokazali nasi gdańscy pionierzy Dzikistyl Company, czyli Wioleta Fiuk i Patryk Gacki”

Agata Olszewska (gdańsk.pl)

“Szekspirowski Kaliban, antybohater Burzy to figura zdegradowana, zmuszona do uległości, służąca ze strachu i pełna nienawiści. Cytując tę postać w ramach rozważań współczesnego człowieka, Patryka Dariusz Gacki sugeruje jego coraz gorszą kondycję egzystencjalną, która prędzej czy później doprowadzi do całkowitego upadku duchowego”.

Klaudia Popielska (Głos wolontariatu Festiwal Szekspirowski)

Spektakl jest realizowany w ramach ogólnopolskiego projektu Przestrzenie Sztuki, uruchomionego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.