Wycieczka edukacyjna do banku i lekcja oszczędzania w SP nr 3.

W ramach Programu PKO BP Szkolna Kasa Oszczędności, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu aktywnie uczestniczą w inicjatywach promujących przedsiębiorczość i oszczędzanie. 7 czerwca 2024 roku, uczniowie klas 2a i 2b wzięli udział w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych, które miały na celu rozwijanie ich umiejętności finansowych.

Klasa 2b, pod opieką wychowawczyni Agnieszki Witkowskiej, odwiedziła Oddział 1 PKO BP w Biskupcu. Podczas wycieczki, uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią i funkcjonowaniem banku. Pracownicy banku w przystępny sposób przedstawili różne formy płatności, znaczenie kont bankowych oraz zasady działania bankomatów i wpłatomatów. Było to niezwykle wartościowe doświadczenie, które przybliżyło dzieciom świat finansów.

Równocześnie, uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawczyni Anny Aleksandrowicz uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez Panią Karolinę Szwarc i Panią Ewelinę Szal, na co dzień pracujące w banku. Celem spotkania było propagowanie świadomego oszczędzania od najmłodszych lat oraz umiejętnego zarządzania własnymi zasobami. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, biorąc udział w konkursach oraz rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów, co sprawiło, że nauka była nie tylko pożyteczna, ale i przyjemna.

Dzięki takim inicjatywom, dzieci zdobywają niezbędną wiedzę finansową, która będzie im towarzyszyć przez całe życie. Program PKO BP Szkolna Kasa Oszczędności to doskonały sposób na rozwijanie przedsiębiorczości i odpowiedzialnego podejścia do finansów już od najmłodszych lat.