Popularna rozgłośnia radiowa w sobotę 13 maja odwiedzi nasze miasto z pełnym atrakcji wydarzeniem rowerowym.

W samym centrum miasta na Placu Wolności powstanie rowerowe miasteczko pełne atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Miłośnicy jednośladów będą mogli skorzystać z szeregu różnych ciekawych aktywności, m.in.:

– miasteczka rowerowego dla dzieci wraz z torem przeszkód
– strefy Radia ZET z karaoke
– strefy testowej rowerów Kross – mix modeli
– strefy zawodów trenażerowych
– testów kasków rowerowych
– malowania buziek
– gier plenerowych

Tego dnia o godz. 12 spod Informacji Turystycznej wyruszy rajd rowerowy pod przewodnictwem Krzysztofa Kowalskiego. Przewodnik poprowadzi grupę malowniczą trasą wokół jeziora Dadaj. Rowerzyści wyruszą w stronę Najdymowa, następnie do Droszewa, Wilim, Star Dadaj, Nas, aż do plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach – łącznie ok. 30 km.

Wśród wielu zaplanowanych atrakcji również konkurs, w którym będzie można wygrać nowoczesny rower marki Kross!

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Olsztyński Obszar Aglomeracyjny.

Zapraszamy serdecznie!

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu
W związku z organizacją wydarzeń: Rowerowa Wiosna z Radiem ZET i Warmiński Festiwal Ognia i Światła wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Już w piątek (12 maja) od godz. 21 Plac Wolności zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania. Ruch kołowy od ul. 1 Maja będzie się odbywał przez ul. Bogusławskiego. Normalny ruch na Placu Wolności zostanie przywrócony w sobotę (13 maja) ok. godz. 20:00. Zachęcamy do korzystania z pobliskich parkingów: przy ul. Warszawskiej (Parking Warmiński) oraz przy cmentarzu z wjazdem od ulicy B. Chrobrego. Za utrudnienia przepraszamy.

rowerowa wiosna z radiem zet

majowy rajd rowerowy