Po raz kolejny dziennikarze Radia Zet wyruszyli w Polskę, zachęcając do aktywności rowerowej. Zawitali również do Biskupca.

Popularna rozgłośnia radiowa w sobotę 13 maja odwiedziła nasze miasto z akcją “Rowerowa wiosna z Radiem ZET”. Na Placu Wolności powstało rowerowe miasteczko, w którym każdy miłośnik jednośladów mógł odnaleźć coś dla siebie. Można było sprawdzić i przygotować swój rower do sezonu, zobaczyć testy kasków oraz na własne oczy przekonać się dlaczego warto chronić głowę podczas rowerowych wypadów i znakować swoje dwa kółka odblaskami. Dla najmłodszych przygotowano strefę edukacyjną, w której w praktyce poznali przepisy ruchu drogowego oraz strefę malowania buziek. Osoby lubiące ducha rywalizacji sprawdziły swoje umiejętności na torze przeszkód, a kondycję na trenażerach rowerowych. Całe rodziny mogły wziąć także udział w ciekawej grze plenerowej. Mnóstwo zabawy i dobrego humoru zapewnił wszystkim dobrze znany dziennikarz Kamil Nosel. Przez cały dzień na antenie Radia ZET można było posłuchać relacji na żywo z naszego miasta. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji była możliwość wygrania nowiutkiego roweru marki Kross. Po zaciętej, sportowej rywalizacji szczęśliwą zwyciężczynią jednośladu została mieszkanka Biskupca Pani Paulina .
Tego dnia o godz. 12 z Placu Wolności wyruszył także rajd rowerowy pod przewodnictwem Krzysztofa Kowalskiego. Przewodnik poprowadził grupę malowniczą trasą wokół jeziora Dadaj. Rowerzyści pokonali łącznie ok. 30-kilometrową trasę, odwiedzając po drodze Najdymowo, Droszewo, Wilimy, Star Dadaj, Nasy i Rukławki. Rajd zakończyło wspólne ognisko.
Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Olsztyński Obszar Aglomeracyjny.