Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu zorganizowała akcję charytatywną pn. „Pudełko z serduszkiem”.

Jak mówią organizatorzy, pomysł narodził się w czasie rozmów przy świątecznym stole, po wysłuchaniu opowieści na temat tego, jak wygląda sytuacja najmłodszych w kraju objętym wojną-Ukrainie. W SP3 uczą się dziewczęta i chłopcy, którzy musieli w wyniku działań wojennych opuścić swoje domy i szkoły, zostawić swoich przyjaciół. Wszystkim przyświecał cel, by zgromadzone pudełka stały się odrobiną szczęścia i radości dla dzieci, które mieszkają w piwnicach, schronach bez wody i prądu. 14 lutego odbyło się zwieńczenie akcji charytatywnej, a Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli aktorzy Narodowego Teatru Dramatycznego im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie. Artyści zaprezentowali program artystyczny będący wyrazem podziękowania za empatię, wrażliwość i otwarcie serc na potrzeby innych. Koncertu wysłuchali także: Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, Sekretarz Gminy Magdalena Karpińska oraz Skarbnik Gminy Elżbieta Kaczmarczyk, którzy ze wzruszeniem dziękowali Artystom za piękne doznania muzyczne, a także przekazywali słowa wsparcia.

Do akcji przyłączyli się wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Biskupcu oraz Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Biskupcu.

– Kłaniamy się nisko i dziękujemy Wszystkim za tak ogromny odzew. Każde pudełeczko jest cząstką Waszych serc, Waszego dobra. – dziękują Organizatorzy.