Taneczne wydarzenie w gminie Biskupiec.

To już 5. edycja festiwalu dla fanów muzyki dance! 27 sierpnia na scenie ponownie zabłyśnie dyskotekowa kula, a plac apelowy w byłej jednostce wojskowej zamieni się w porywający do tańca parkiet! Rozbrzmiewać będzie muzyka, której nie można się oprzeć.
Wystąpią dla was: barwny zespół Motive, energiczna wokalistka Megi, czarujące Energy Girls oraz zdobywcy platynowych oraz złotych płyt – zespół Faster!
Gwiazdą jubileuszowej edycji jest polski piosenkarz śpiewający muzykę z pogranicza gatunków pop i dance, mężczyzna podbijający parkiety dyskotek. Do jego hitów pt. „Typ niepokorny”, „Jedwab” czy „Szampan i Truskawki” bawią się zarówno starsi jak i młodsi, a teksty jego piosenek zna każdy! Jacek Stachursky – to właśnie on wystąpi na biskupieckiej scenie i porwie was w świat disco! Od godz. 16 na placu apelowym funkcjonować będzie również płatna strefa rozrywki z dmuchańcami.

Pożegnajmy tegoroczne lato z przytupem!

W związku z organizacją Festiwalu Disco Polo (27 sierpnia) nastąpią zmiany komunikacyjne i organizacyjne w obrębie ulic al. Broni i Wojska Polskiego. W czwartek (25.08) od godzin porannych z użycia będzie wyłączony plac apelowy i parkingi przy hali sportowej na terenie byłej jednostki wojskowej przy Al. Broni. Ma to związek z przygotowywaniem sceny na sobotnie koncerty. Plac będzie ponownie otwarty w niedzielę, a parking przy hali – w poniedziałek rano.
W piątek (26.08) od godzin popołudniowych będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi wzdłuż bloków (Al. Broni 1A, 1B, 1C).
W sobotę (27.08) od godz. 14:00 wjazd na osiedle w byłej jednostce wojskowej będzie dozwolony wyłącznie dla mieszkańców usytuowanych tu bloków za okazaniem dokumentu potwierdzającego ich miejsce zamieszkania. Wjazd będzie możliwy tylko od Al. Broni. Brama od ul. Wojska Polskiego od godz. 14:00 będzie otwarta wyłącznie dla pieszych. Samochody będą kierowane na pobliskie, oznaczone parkingi: przy ul. Żółkiewskiego (w pobliżu Orlika i Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego) oraz Parking “Warmiński” przy ul. Warszawskiej.
Normalny ruch w obrębie placu apelowego zostanie przywrócony po godz. 1:00 w nocy.

Plakat 5. festiwal Disco polo