20 maja zapraszamy na Powiatowy Piknik Strażacki w Biskupcu!

Biskupiec będzie gospodarzem tegorocznego Powiatowego Pikniku Strażackiego. Uroczystość połączona będzie z obchodami z okazji Dnia Strażaka. W związku z tym o godz. 12 w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Biskupcu odbędzie się Msza Św. w intencji strażaków. Następnie wszyscy zebrani wraz ze sztandarami strażackimi przemaszerują z kościoła na plac apelowy w byłej jednostce wojskowej. Tam odbędzie się apel, podczas którego wręczone zostaną odznaczenia, wyróżnienia i awanse strażackie.

Po części oficjalnej serdecznie zapraszamy Państwa na piknik! Od godz. 15 na placu przygotowanych będzie mnóstwo stanowisk, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogą zdobywać umiejętności strażackie. Gaszenie pożarów, pierwsza pomoc, wspinanie się po drabinie, jazda quadem, konkursy, zabawy  i wiele innych atrakcji czeka na uczestników tegorocznego festynu. Koniecznie zapisujcie datę i rezerwujcie termin na rodzinną zabawę. Może po takiej przygodzie, ktoś zdecyduje się zostać strażakiem? Mamy taką nadzieję!

Utrudnienia w ruchu! W związku z organizacją Powiatowego Pikniku Strażackiego od piątku 19 maja, od godz. 21 do poniedziałku 22 maja do godz. 6 rano wyłączony z użytkowania będzie cały Plac Wolności. Ruch kołowy od ul. 1 maja odbywać się będzie przez ul. Bogusławskiego. Również od piątku 19 maja od godz. 8 rano do niedzieli 21 maja do godz. 8 wyłączony z użytkowania zostanie parking przy hali sportowej na terenie byłej jednostki wojskowej. Zachęcamy do korzystania z pobliskich parkingów.

Ponadto w sobotę 20 maja ok. godz. 13 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na czas przemarszu korowodu pocztów sztandarowych Straży Pożarnej z Kościoła Św. Jana Chrzciciela na plac apelowy w byłej jednostce wojskowej ( przemarsz ulicami: Plac Wolności, Warszawska, Al. Wojska Polskiego). Za powstałe utrudnienia przepraszamy. 

plakat strażacy