Wspólne sadzenie kolorowych roślin w piątkowy poranek.

W ramach projektu „Edukacja ekologiczna dla najmłodszych” dzieci z gminy Biskupiec uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych w parku. Celem tego wyjątkowego spotkania było połączenie zabawy z nauką ekologii i stworzenie pięknego dzieła sztuki – eko-motyla. Dzieci sadziły różne gatunki kolorowych roślin – rumianek, słoneczniki czy lawendę i wiele innych. Zajęcia w parku dla dzieci, podczas których powstał eko-motyl, nie tylko przyniosły radość, ale również nauczyły dzieci, że dbanie o przyrodę jest zadaniem wspólnym dla wszystkich.

Projekt „Edukacja ekologiczna dla najmłodszych” odbywać się będzie cyklicznie raz w miesiącu od czerwca do września. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne spotkania!

Celem zajęć jest m.in. uwrażliwienie na przyrodę, zachęcenie do ruchu na świeżym powietrzu, poszerzenie wiedzy przyrodniczej, nawiązanie pozytywnych relacji z przyrodą, propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei bio regionalizmu, według której ochronę przyrody należy rozpocząć od swego najbliższego otoczenia, poznania swego regionu, jego środowiska przyrodniczego i kulturowego.

Dofinansowanie na ten cel pozyskało stowarzyszenie „Nasz Biskupiec” w ramach programu „Działaj lokalnie 2023”.