29 maja odbyło się oficjalne otwarcie biskupieckiego stadionu miejskiego.

O nowym stadionie Biskupczanie marzyli od lat. Dziś, jest już do naszej dyspozycji. Nowy, zmodernizowany obiekt robi wrażenie już od wejścia, a każdy kolejny krok zapiera dech. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób przyszło go podziwiać i oglądać. Już od godzin porannych na stadionie odbywały się zawody lekkoatletyczne, kolarskie i w piłkę nożną dla dzieci i młodzieży z Gminy Biskupiec. Następnie o godz. 14. Radni Rady Miejskiej w Biskupcu podczas nadzwyczajnej sesji podjęli uchwałę o nadaniu imienia stadionowi miejskiemu. Teraz jest to stadion im. Andrzeja Biedrzyckiego, byłego wychowanka BKS Tęczy Biskupiec, legendarnego zawodnika Stomilu Olsztyn, trenera. Z tej okazji Burmistrz Biskupca wspólnie z żoną świętej pamięci Andrzeja Biedrzyckiego – Elżbietą oraz synem Igorem odsłonili pamiątkową tablicę upamiętniającą nowego patrona stadionu. Następnie odbyła się oficjalna uroczystość, podczas której były przemówienia, wystąpienia gości, przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu. Były również prezenty, a wśród nich wyjątkowy od firmy Egger Biskupiec Sp. Z. o o. – sprzęt  sportowy dla najmłodszych zawodników „Tęczy” oraz bon o wartości 300 tysięcy złotych na rzecz klubu. Ponadto Dyrektor Eggera podarował gospodarzom uroczystości pamiątkowy plakat z pierwszego meczu BKS Tęczy w III lidze. Sportowe emocje rozgrzały widzów na pierwszym meczu. Na nowej murawie rywalizowały drużyny: Wielkie Serca i Oldboy BKS Tęcza. Zespół samorządowców i polityków pokonał naszych zawodników 4:2, lecz zacięta rywalizacja trwała do ostatniej minuty. W przerwie pomiędzy meczami wystąpiły również biskupieckie cheerleaderki umilając czas kibicom. O godz. 18 najmłodsi zawodnicy Tęczy wprowadzili na murawę Ronę Ełk oraz BKS Tęczę Biskupiec. Na tak wielkie emocje czekaliśmy bardzo długo! Radość, doping i śpiew tęczowej przyśpiewki słychać było na całym mieście. Z takimi kibicami nie mogło być inaczej. BKS Tęcza Biskupiec pokonała przeciwników 5:2. Pierwszy historyczny mecz na nowym stadionie będziemy wspominać wszyscy z dumą i sentymentem. Dziękujemy wszystkim za obecność i udział w tak ważnym wydarzeniu. – Od dziś w Biskupcu rozpoczyna się nowy rozdział wypełniony po brzegi wydarzeniami, zawodami, turniejami i rozgrywkami sportowymi. Wierzę, że nowy stadion jest dopiero początkiem czegoś lepszego – komentował Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

logo

W ramach projektu pn. „Odnowa przestrzeni publicznej w Biskupcu” wyremontowana została płyta dolna. Beneficjentem projektu był Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec. Dofinansowanie na realizację tego projektu wyniosło 3 398 650,70 zł w tym: środki z UE 3 058 785,63 zł, środki z budżetu państwa 339 865,07 zł.

W ramach projektu pn. „Zwiększenie atrakcyjności parku miejskiego w Biskupcu” wyremontowana została płyta górna i budynek klubowy. Beneficjentem projektu był Biskupiecki Klub Sportowy Tęcza. Dofinansowanie na realizację projektu wyniosło 3 398 599,41 zł w tym: środki z UE 3 058 739,46 zł, środki z krajowego z budżetu państwa 339 859,95 zł.

Całkowity koszt dwóch projektów modernizacyjnych to ponad 14 mln zł. Dofinansowanie w kwocie prawie 7 mln zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.