Długo wyczekiwana inwestycja: ścieżka rowerowa Biskupiec-Szczytno zostanie oficjalnie otwarta 8 lipca.

Tę wyjątkową trasę rowerową wytyczono na dawnej linii kolejowej łączącej miejscowości Biskupiec i Szczytno. Biskupiecka inwestycja to blisko 12 km przepięknych, leśnych ścieżek! Świętowanie rozpoczynamy od Rajdu Rowerowego, który wystartuje o godzinie 9:30 z okolic Przystani Włoskiej. Przewodnik Krzysztof Kowalski poprowadzi rowerzystów na miejsce uroczystości. Po oficjalnym otwarciu inwestycji i przecięciu wstęgi, rajdowcy wyruszą w dalszą drogę. Następnie o godz. 13:00 odbędą się Mistrzostwa Województwa w Kolarstwie Szosowym, jazda indywidualna na czas. Zgłoszenia zawodników przyjmowane są do 6 lipca na adres e-mail: lkkwarmia@o2.pl lub w dniu wyścigu w godz. 9:00-10:30, biuro zawodów znajdować się będzie w SP2 w Biskupcu (ul. Mickiewicza 8).
Uwaga! W związku z organizowanymi zawodami ścieżka rowerowa na odcinku od Biskupca do granicy z gminą Dźwierzuty, w godz. 13-17 będzie wyłączona z użytkowania. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do korzystania z trasy poza godzinami sportowych zmagań.

Przypominamy, że na ścieżce rowerowej znajdziemy wiele atrakcji, m.in.: miejsca postojowe, stacje naprawcze dla rowerów oraz punkty widokowe i tablice edukacyjne. Biskupiecki odcinek łączy się z inwestycją zrealizowaną w gminach Dźwierzuty i Szczytno, a cała trasa malowniczej ścieżki rowerowej liczy ponad 40 km.

Projekt dofinansowano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Ochrona różnorodności biologicznej. Łączna wartość projektu to ponad 12 mln 400 tys. zł. Pozyskane dofinansowanie wynosi ponad 10 mln 300 tys. zł.