Blisko 100 tys. zł udało się zebrać mieszkańcom gminy Biskupiec podczas 30. Finału WOŚP.

Od 30 lat wolontariusze w całej Polsce zbierają fundusze w szczytnych celach. W tym roku są to środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. 30 stycznia od samego rana 130 wolontariuszy kwestowało na ulicach Biskupca, Reszla i w okolicznych wsiach w ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O 9:45 w Biskupieckim Domu Kultury rozpoczął się turniej szachowy “Gramy dla WOŚP”. Natomiast w Raszągu w off roadzie wystartowały 44 załogi – łącznie do wośpowych puszek zebrano 4.141,66 zł. O godz. 11 na Placu Wolności spotkali się miłośnicy biegu, spacerów i zimowych kąpieli. Najbardziej wytrwali biegacze pokonywali trasę kilkanaście razy zamieniając kilometry na złotówki. Dzięki hojności sponsora tej akcji organizowanej przez Biskupieckie Morsy – firmie Egger Biskupiec sp. z o.o. udało się zebrać kwotę: 3 000 zł. Uczestniczących w biegu i kąpieli oraz ich kibiców rozgrzewali strażacy, którzy częstowali przepyszną grochówką. W centrum miasta funkcjonowały także sklepiki zorganizowane przez wolontariuszy ze szkół z terenu gminy i Domu Dziennego Pobytu w Biskupcu. Za datki do puszek sprzedawali ciasta i różne słodkości.
O godz. 15 finał WOŚP w Biskupcu przeniósł się do Miejskiej Hali Sportowej. Tu na scenie podziwialiśmy występy utalentowanych mieszkańców, a pomiędzy nimi odbywały się licytacje. Przez całą imprezę działały także sklepiki zorganizowane przez wolontariuszy ze szkół z terenu gminy i MOPS w Biskupcu.
Dużym powodzeniem cieszyła się aukcja Allegro – Kolacja z Marcinem Mellerem, która ostatecznie została wylicytowana na kwotę 10 tys. Szara Sofa ufundowana przez Primavere Furniture Barczewo zlicytowano za 1 200 zł, a rejs po Jeziorze Dadaj z Załogą 8czortów za 1 100 zł. Za 1 000 zł sprzedano także wyjazdówkę dla 4 osób na VII JURANDÓWKĘ W PASYMIU, ufundowaną przez Klub Motocyklowy Jurand. Po raz kolejny wylicytowano nadanie nazwy dla Biskupieckiego Ronda na 2022 rok oraz dzień w Fotelu Burmistrza.
Wśród blisko 150 licytacji za różne kwoty praktycznie każdy mógł nabyć coś dla siebie. Orkiestrowe granie zakończyło się ok. godz. 20 pokazem „światełka do nieba”.

Oficjalny wynik Sztabu w Biskupcu: 114 310,00 zł