Biskupiec świętował 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

11 listopada gminne obchody rozpoczęła uroczysta msza odprawiona w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Po niej poczty sztandarowe i delegacje władz miasta, szkół, partii politycznych, stowarzyszeń i innych instytucji złożyły kwiaty pod biskupieckimi pomnikami. Na Placu Wolności zabrzmiał hymn państwowy i pieśni patriotyczne, które przygotował chór „Innamorati”. Tradycją tego dnia jest także złożenie przeczeń harcerskich przez nowo przyjętych druhów. Najmłodsi harcerze otrzymali odznaki i kolejne stopnie. Uroczyste obchody były także okazją do wręczenia aktu nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Biskupiec Panu Narcyzowi Klik.
Uchwałę w tej sprawie podjęli Radni Rady Miejskiej już 3 października. Pan Narcyz w tym roku obchodził 50-lecie swojej społecznej pracy na rzecz kolarstwa. Przez wiele dziesięcioleci był głównym organizatorem Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego w Biskupcu oraz Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Jeziora Luterskiego. Był także wieloletnim sekretarzem klubu, a obecnie pełni funkcję wiceprezesa. Dzięki jego działaniom Ludowy Klub Kolarski “WARMIA” Biskupiec stał się najlepszym klubem kolarskim na Warmii i Mazurach. Za swoją niezwykłą aktywność i działania został wielokrotnie odznaczony. – Niech to wyróżnienie będzie wyrazem naszej wdzięczności oraz źródłem dumy. Postawa Pana Narcyza jest i będzie dla nas, jak i przyszłych pokoleń, wzorem do naśladowania. – mówił Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

O godz. 13:30 w Biskupieckim Domu Kultury odbyła się Gala Pieśni Patriotycznej, na której wystąpili najlepsi wokaliści XV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wręczono im statuetki, a ich występy wzbudziły w słuchaczach szczere wzruszenie.

Dziękujemy za Waszą patriotyczną postawę i aktywny udział w upamiętnianiu ważnych chwil naszej historii narodowej.