Juniorzy z Biskupca rozbili bank i wygrali klasyfikację medalową Indywidualnych Mistrzostw Województwa Juniorów w Szachach.
W dniach 3-5 czerwca w Ełckim Centrum Kultury odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Juniorów w Szachach. LZS CKTiS Biskupiec reprezentowało 5 juniorów, a aż troje z nich zdobyło złote medale. Mistrzami Województwa zostali:
✅Aleksander Kopacki w grupie chłopców do 9 lat (komplet 7 punktów),
✅Maja Woytitzki w grupie dziewcząt do 11 lat (5 na 6 możliwych punktów),
✅Sophie Woytitzki w grupie dziewcząt do 13 lat (4 na 5 możliwych punktów).
Wyniki pozostałych zawodników przedstawiają się następująco:
Jakub Tański w grupie chłopców do 9 lat zajął bardzo dobre 6 miejsce, chociaż po 4 rundach miał komplet punktów i wspólnie z Naszym Olkiem dzielił pierwsze miejsce w tabeli, właśnie wtedy chłopcy zmierzyli się w bezpośrednim pojedynku w którym lepszy okazał się Olek. Kuba przegrał kolejną partię i ostatecznie z wynikiem 5 na 7 możliwych punktów zajął 6 miejsce. Wojciech Tański w grupie chłopców do 15 lat również zajął świetne 6 miejsce zdobywając 3 z 5 możliwych punktów. Niestety udziału w Mistrzostwach nie mogła wziąć Nasza Vicemistrzyni Polski Ania Kawa, która od niedzieli przebywa w Zakopanem, gdzie w Centralnym Ośrodku Szkolenia odbywa się pięciodniowe zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów. Serdecznie gratulujemy wszystkim juniorom LZS CKTiS osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.