Reprezentanci LZS CKTiS na Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych 2021 zorganizowane przez Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie.

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych 2021 udział wzięło ponad 900 młodych zawodniczek i zawodników z całej Polski. Wśród nich 34 mieszkańców Warmii i Mazur, w tym reprezentanci LZS CKTiS w Biskupcu: rodzeństwo Ania i Szymon Kawa oraz siostry Sophie i Maja Woytitzki. Ania grająca w grupie dziewcząt do lat 14, zajęła 7. miejsce w turnieju szachów szybkich (na 61 zawodniczek) i 13. miejsce w turnieju szachów błyskawicznych (na 60 zawodniczek). Zajmując tak wysokie miejsca potwierdziła nie tylko swoją wysoką formę w tym sezonie (po 6. miejscu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Łódzkie 2021 w szachach klasycznych), ale także przynależność do ścisłej czołówki juniorek w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Maja Woytitzki, grająca w grupie dziewcząt do lat 10, zajęła odpowiednio 10. miejsce w turnieju szachów szybkich (na 51 zawodniczek) oraz 18. miejsce w turnieju szachów błyskawicznych (na 43 zawodniczki). Sophie Woytitzki, grająca w grupie dziewcząt do lat 12, zajęła odpowiednio 27. miejsce w turnieju szachów szybkich (na 60 zawodniczek) oraz 45. miejsce w turnieju szachów błyskawicznych (na 56 zawodniczek). Szymon Kawa, grający w grupie chłopców do lat 16, w obu turniejach zajął lokaty zbliżone do swojego miejsca startowego. Wielkie brawa dla wszystkich!