Uczeń Szkoły Podstawowej im. Flagi Polski w Kobułtach został finalistą Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów.

Z przyjemnością informujemy, że Paweł Włoch – uczeń klasy siódmej Szkoły Podstawowej im. Flagi Polski w Kobułtach,  został finalistą Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów. Rozstrzygniecie zmagań młodzieży z zakresu wiedzy ekonomicznej i finansowej oraz ogłoszenie nazwisk laureatów odbyło się 11 czerwca w Centrum Kongresowym Boss w Warszawie.

Konkurs ekonomiczny „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” jest ogólnopolskim konkursem realizowanym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej od 2006 roku. Bieżąca edycja konkursu kierowana była do uczniów szkół podstawowych z klas VII i VIII z terenu całej Polski. Co roku, konkurs poświęcony jest innej tematyce z obszaru zagadnień ekonomiczno-finansowych. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał: „Z cyberbezpieczeństwem na Ty”. Celem Konkursu jest edukacja młodzieży w zakresie tematyki cyberbezpieczeństwa w odniesieniu do finansów osobistych.

Paweł zmierzył się z ponad 240 uczniami ze szkół z całej Polski. Wykazał się bardzo dużą znajomością zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem i tym samym wywalczył tytuł finalisty znajdując się w gronie dwunastu najlepszych uczniów klas 7-8 w Polsce. Serdecznie gratulujemy!