Ania Kawa na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.
W dniach 26-28 sierpnia, w rzeszowskiej Hali Podpromie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W 6 kategoriach wiekowych: do lat 8,10,12,14.16 i 18 zagrało ok. 1000 zawodniczek i zawodników. Warmię i Mazury reprezentowało 12 dziewcząt i 26 chłopców. Po dwudniowym, 11-rundowym turnieju szachów szybkich najwyższe miejsca spośród nich zajęły: czwarta w kategorii dziewcząt do lat 18. Lidia Czarnecka z UKS Skoczek Elbląg i siódma w kategorii dziewcząt do lat 14. Anna Kawa z LZS CKTiS Biskupiec. Po 13-rundowym turnieju szachów błyskawicznych te same zawodniczki ponownie zajęły miejsca w dziesiątce nagradzanych w swoich kategoriach wiekowych. Osiemnastoletnia Lidia Czarnecka trzeci raz od 2019 roku, a drugi rok z rzędu wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski w szachach błyskawicznych, zaś czternastoletnia Anna Kawa zajęła świetne 6. miejsce. Gratulujemy zarówno Ani jak i całemu klubowi LZS CKTiS Biskupiec!