W tym roku kalendarz jest łaskawy oferując wyjątkowo długi weekend majowy, warto więc go dobrze wykorzystać.  Od soboty 29 kwietnia do soboty 6 maja zapraszamy Was gorąco na szereg rożnych wydarzeń, zawodów i koncertów. To będzie bardzo aktywny i pożyteczny czas. Dołączcie do nas!

majówka

SOBOTA – 29 KWIETNIA

Ostatnia sobota kwietnia upłynie pod znakiem sportowej rywalizacji. O godz. 10:00 na Stadionie Miejskim im. Andrzeja Biedrzyckiego w Biskupcu wystartują Biskupieckie Igrzyska Sportowe Uczniów Szkół Podstawowych – czwórbój lekkoatletyczny klas IV-VI. O tej samej godzinie na kortach przy BDK rozegrany zostanie Turniej Tenisa Ziemnego dla Dzieci.

PONIEDZIAŁEK – 1 maja

O godz. 10:00 na kortach przy Neotherm rozpocznie się Turniej Tenisa Ziemnego dla Dorosłych. Natomiast o godz. 11:00 na jeziorze Dadaj odbędą się Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Biskupca. Wieczorem natomiast zapraszamy do Biskupieckiego Domu Kultury na wyjątkowy patriotyczny koncert pn. “Na skrzydłach wolności” w wykonaniu zespołu Winyl Band. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Informacji Turystycznej (Plac Wolności 5C) w godz. 11:30-15:30.

 

WTOREK – 2 MAJA

RODZINNY RAJD PIESZY – 3-kilometrowa trasa pod przewodnictwem Krzysztofa Kowalskiego dostarczy Wam wielu intrygujących historii. Zapraszamy wszystkich spragnionych ciekawych opowieści. Wyruszamy tradycyjnie o godz. 10:00 z okolic Przystani Włoskiej.

rodzinny rajd

ŚRODA – 3 MAJA

Obchody 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysta msza św. w kościele Św. Jana Chrzciciela rozpocznie się o godz. 10. Po mszy odbędzie się przemarsz pocztów sztandarowych oraz złożenie kwiatów przy pomnikach. Na zakończenie zapraszamy na występ chóru Innamorati.

obchody 3 maja

SOBOTA – 6 MAJA

To będzie prawdziwa gratka zarówno dla fanów serii o Agencie 007, jak i dla miłośników muzyki. 6 maja, o godz. 17. w Biskupieckim Domu Kultury wystąpią: Orkiestra Akademicka UWM i Studio Wokalne. Podczas koncertu wybrzmią utwory ze znanej serii filmów o Agencie 007, m.in. “No Time To Die”, “Live And Let Die” czy “Skyfall”.

Bilety w cenie 15 zł od osoby dostępne są w Informacji Turystycznej (Plac Wolności 5C). Informacja czynna od poniedziałku do piątku w godz. 11:30-15:30.