Serdecznie zapraszamy na aktywną majówkę w Gminie Biskupiec!

Długi weekend majowy jest idealną okazją do spędzenia czasu wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. To również dobry moment na rozwijanie swoich pasji i pielęgnowanie hobby. W naszym mieście wszystko to, jest na wyciągnięcie ręki! Od soboty 30 kwietnia do wtorku 3 maja zapraszamy Was gorąco na szereg rożnych wydarzeń, zawodów i zabaw. To będzie bardzo aktywny i pożyteczny czas. Dołączcie do nas!

plakat majówka 2022

sobota – 30 kwietnia

Ostatnia sobota kwietnia to otwarcie parku przy BDK oraz rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Zapraszamy o godz. 10 na turniej tenisa ziemnego dla dzieci i dorosłych na kortach przy Biskupieckim Domu Kultury, a od godz. 13 na strefę zabaw dla dzieci z animatorami “Taka Impreza” w parku przy BDK. O godz. 15 odbędzie się msza św. w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Biskupcu, następnie około godz. 16 odsłonięta zostanie tablica na rondzie. Po uroczystym nadaniu nowego imienia rondu zapraszamy na paradę motocykli, która prowadzić będzie z Pl. Wolności do parku przy BDK. Zwieńczeniem wydarzenia będą występy artystyczne, stoiska gastronomiczne i zabawa z DJ.

W związku z organizacją wydarzenia: Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego nastąpią zmiany komunikacyjne i organizacyjne na Placu Wolności. W piątek (29.04) od godz. 21:00 Plac Wolności zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania. Ruch kołowy od ul. 1 Maja będzie się odbywał przez ul. Bogusławskiego. Normalny ruch na Placu Wolności zostanie przywrócony po zakończeniu wydarzenia w sobotę (30.04) ok. godz. 18:00. Zachęcamy do korzystania z parkingu zlokalizowanego m.in. przy ul. Syreny (Parking Warmiński). 

Zmiany komunikacyjne i organizacyjne podyktowane są względami bezpieczeństwa. Prosimy wszystkich o stosowanie się do poleceń służb porządkowych i jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.

plakat otwarcie sezonu motocyklowego

niedziela – 1 maja

O godz. 9 odbędą się regaty żeglarskie na Jeziorze Dadaj. O godz. 10 z okolic Przystani Włoskiej wyruszy rodzinny rajd pieszy. Również o godz. 10 rozpoczną się zawody strzeleckie dla dorosłych na strzelnicy SKS Gryf. Natomiast o godz. 12 zapraszamy całe rodziny na otwarte dni na strzelnicy.

plakat Regaty Żeglarskie       plakat zawody strzeleckie

plakat rajd

poniedziałek – 2 maja

2 maja odbędą się gminne obchody Dnia Strażaka. Zapraszamy na mszę św. w Kościele Św. Jana Chrzciciela o godz. 16. Następnie koło godz. 17 na wręczenie odznaczeń strażakom i pokaz sprzętu i wozów strażackich na Placu Wolności. W godzinach popołudniowych – 17:00 – na kortach przy Neotherm odbędzie się także turniej deblowy tenisa ziemnego.

W związku z organizacją wydarzenia: Dzień Strażaka nastąpią zmiany komunikacyjne i organizacyjne na Placu Wolności. W niedzielę (1.05) od godz. 21:00 z użytkowania zostanie wyłączona część Placu Wolności – od strony Banku BNP Paribas. Ruch kołowy odbywać się będzie w kierunku ul. Warmińskiej.

Normalny ruch na Placu Wolności zostanie przywrócony po zakończeniu wydarzenia w poniedziałek (2.05) ok. godz. 18:00.

Zmiany komunikacyjne i organizacyjne podyktowane są względami bezpieczeństwa. Prosimy wszystkich o stosowanie się do poleceń służb porządkowych i jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.

plakat deblowy turniej tenisa ziemnego plakat Dzień Strażaka

wtorek – 3 maja

Wtorkowy poranek zaczynamy turniejem deblowym tenisa na kortach przy Neotherm o godz. 9. Następnie odbędą się obchody narodowego święta uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysta msza św. w kościele Św. Jana Chrzciciela o godz. 10. Po mszy odbędzie się przemarsz pocztów sztandarowych oraz złożenie kwiatów przy pomnikach. Na zakończenie zapraszamy na występ chóru Innamorati oraz gorącą zupę.

plakat obchody 231 rocznicy konstytucji 3 maja