Zawodnicy LZS CKTiS zdobyli kolejne podium na 64. Wojewódzkim Turnieju Szachowym LZS o “Złotą Wieżę 2022”.

Na 64. Wojewódzkim Turnieju Szachowym LZS o “Złotą Wieżę 2022” w Wikielcu koło Iławy zakończył się ponad dwutygodniowy maraton szachowy. 15 maja w niedzielnych rozgrywkach wzięło udział 14 drużyn z Warmii i Mazur, w tym trzy drużyny z zaprzyjaźnionego klubu LZS Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu: LZS CKTiS Biskupiec I drużyna w składzie: seniorzy – Andrzej Plesiuk i Andrzej Gula, junior – Olek Kopacki i kobieta – Ania Kawa, zajęła I miejsce, wyprzedzając o 4,5 małego punktu pierwszą drużynę MLKS Ostródzianka Ostróda, Andrzej Plesiuk zdobył srebrny medal za wynik na pierwszej szachownicy, Andrzej Gula brąz na szachownicy drugiej, Olek srebro na szachownicy trzeciej a Ania złoto na desce kobiecej. Ania zajęła również indywidualnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. LZS CKTiS Biskupiec II drużyna w składzie: seniorzy – Sylwester Grabarczyk i Paweł Orłowski, junior – Wojtek Tański i kobieta – Maja Woytitzki, zajęła III miejsce, LZS CKTiS Biskupiec III drużyna w składzie: seniorzy – Konrad Ingielewicz i Maciej Jędraś, junior – Jakub Tański i kobieta – Sophie Woytitzki, zajęła V miejsce. Zwycięstwo w turnieju daje drużynie LZS Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu prawo startu w Finale Centralnym “Złotej Wieży”, który odbędzie się w dniach 11-17 lipca tego roku w Opinogórze koło Ciechanowa. Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz życzymy kolejnych sukcesów.