Złota Dziesiątka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur wybrana. Wśród laureatek nasze mieszkanki: Jadwiga Duszkiewicz i Bogumiła Pstrągowska.

Od 24 lat, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, na Warmii i Mazurach ogłaszane są wyniki konkursu na Złotą Dziesiątkę Kobiet Sukcesu. Kandydatki do tego tytułu zgłaszają regionalne media, samorządy i organizacje pozarządowe. Spośród nadesłanych kandydatur pań wyróżniających się aktywnością w różnych dziedzinach życia, od kultury po biznes i naukę, wybierana jest Złota Dziesiątka.

W tym roku spośród 18 kandydatek Kapituła wybrała 10 laureatek. Wśród nich są mieszkanki gminy Biskupiec:
Jadwiga Duszkiewicz – przedsiębiorczyni, prezes zarządu Biskupieckiego Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców,

Bogumiła Pstrągowska – Sołtys Sołectwa Borki Wielkie od 15 lat, działaczka sportowa i społeczna.

– Niewątpliwe jest to sukces, na który zasługujecie i który jeszcze dokładniej podkreśla Waszą wyjątkowość i nietuzinkowość. Dziękuję Wam za całokształt Waszej działalności i zaangażowania a jednocześnie życzę dalszych sukcesów i realizacji wyznaczonych celów. – mówił Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Tegoroczna edycja gali odbyła się w Biskupieckim Domu Kultury. W części artystycznej zobaczyliśmy utalentowaną młodzież ze Studia Wokalnego SUKCES, pokaz kreacji i stylizacji studia Maya Naga przy współpracy grupy tanecznej SOLTARE oraz zespół SOLTARE POM w tańcu sportowym cheerleaders.

Uroczystość odbyła się w geście solidarności z kobietami z Ukrainy i wszystkich innych krajów zagrożonych działaniami wojennymi.