W ostatni weekend marca zapraszamy do kina!

Weekend to idealna okazja do spędzenia czasu wolnego razem z rodziną. Natomiast aby ten czas umilić zapraszamy Was do naszego kina.  Do wyboru są cztery różne projekcje filmowe. Pierwszy z nich to “Zając Max: Misja Pisanka”, czyli animacja, która udowodni, że przyjaźń ma wielką moc, a lisa nie należy osądzać po jego kicie. To druga część komediowo-przygodowej opowieści o futerkowych bohaterach, pisankach i wielkanocnej magii. Zwiastun bajki dostępny pod linkiem: https://youtu.be/fFuXOFuGD5k.

Kolejną propozycją filmową jest bezpłatny seans z dedykacją dla dzieci z Ukrainy pt. „Zestaw krótkich animacji bez dialogów”. Dzięki Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty w wybranych miastach na trasie BNP Paribas Idę do kina pojawią się seanse zestawu krótkich animacji bez dialogu z myślą o dzieciach z Ukrainy. W tym wyjątkowym czasie bądźmy razem. W skład zestawu wchodzą następujące filmy: Ośmiornica, Tygrysek, Sabaku, Holandia, Mały ptaszek i gąsienica, Hej Jelonku, Popłyń w tańcu, Hublot, Kiosk.

Zapraszamy również na film „Za duży na bajki”. Turniej, kasa i psychofanki – to życiowe PIRYTETY dziesięcioletniego e-sportowca Waldka. Kiedy jest już na dobrej drodze do realizacji swoich życiowych celów, mając do tego wsparcie ukochanej, choć nadopiekuńczej mamy, pojawia się ona… cała na kolorowo – ciotka Mariolka. Od tej pory życie Waldka będzie musiało nabrać nieco innego tempa… Przyjaźń wystawiana na próby, pierwsza miłość, trudy dorastania, turniej gamingowy, a jakby tego było mało – dorośli, którzy wszystko wiedzą najlepiej… Młodzi bohaterowie filmu „Za duży na bajki” nie mają łatwo. W życiu Waldka (Maciej Karaś), wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy (Karolina Gruszka) zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki (Dorota Kolak), która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.

„Marzec ‘68” to ostatnia propozycja filmowa. Warszawa, rok 1968. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”, które wystawiane były w Teatrze Narodowym przez Kazimierza Dejmka. Wśród protestującej młodzieży są także Hania (Vanessa Aleksander) i Janek (Ignacy Liss). Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi, szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie. Czy ich miłość przetrwa? Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los…? Zwiastun filmu- https://youtu.be/Rce0uLZr-aM 

Szczegółowy harmonogram projekcji:

26 marca – sobota

11:30 – Zestaw krótkich animacji bez dialogów (bezpłatnie dla dzieci z Ukrainy)

13:00 – Zając Max: Misja Pisanka

15:00 – Zając Max: Misja Pisanka

17:00 – Za duży na bajki

19:30 – Marzec ‘68

27 marca – niedziela

11:30 – Zestaw krótkich animacji bez dialogów (bezpłatnie dla dzieci z Ukrainy)

13:00 – Zając Max: Misja Pisanka )

15:00 – Za duży na bajki

17:15 – Za duży na bajki

19:30 – Marzec ‘68

Bilety w cenie 18 zł – normalny i 16 zł – ulgowy (szkolny, studencki [za okazaniem ważnej legitymacji uczniowskiej/studenckiej], seniora, rodziny) można kupić w dniu seansu w BDK lub na stronie internetowej www.idedokina.pl 

Zapraszamy!