W Biskupcu powstało miejsce, gdzie można podzielić się jedzeniem oraz niepotrzebnym ubraniem. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi zasadami jej funkcjonowania.

Jadłodzielnia i Szafa Społeczna powstały dzięki wsparciu finansowemu sponsorów tego przedsięwzięcia. 30 grudnia podczas Sesji Rady Miejskiej, Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski i Dyrektor MOPS w Biskupcu Marzena Budek wręczyli specjalne podziękowania:

Pani Jadwidze i Panu Andrzejowi Duszkiewicz – Firma Jadan, Panu Tadeuszowi Kobus – „Elekta” Usługi-Handel-Import-Eksport, Panu Kazimierzowi Obuchowskiemu – Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „O BUD”, Panu Piotrowi Pachuckiemu – Usługi Budowlano-Instalacyjne, Panu Marcinowi Ziółkowskiemu – AUTO PARTS, Panu Jerzemu Roszkowskiemu – Hurtownia „Wipsór”, Panu Leonowi Wierzchnickiemu – PPHU „Wielemix”, Pani Emilii Bielińskiej – sklep Cintre, Pani Wiolettcie Włodarczyk-Kościelniak oraz Panu Andrzejowi Kościelniak – sklep Gwoździk, Panu Michałowi Skrajnowskiemu – Zakład Poligraficzno Usługowo-Handlowy, Panu Mariuszowi Ziółkowskiemu – „Avis”, Pani Ewie Duszkiewicz – Inny Świat – kulinarnie inaczej, Panu Tomaszowi Rychlewskiemu pracownikowi CKTiS w Biskupcu, Panu Wojciechowi Hubacz Dyrektorowi CKTiS w Biskupcu.

Masz za dużo jedzenia? Nie marnuj go! Przynieś do jadłodzielni i podaruj komuś posiłek. Przy Domu Dziennego Pobytu w Biskupcu (Al. Niepodległości 4) powstał punkt dzielenia się jedzeniem, który czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-19:00. Do jadłodzielni można przynosić produkty, które przede wszystkim nadają się do spożycia, mają dobry termin ważności, są zapakowane. W przypadku jeśli produkt jest wyrobem własnym np. ciasto, zupa, należy go szczelnie zamknąć, podpisać i oznaczyć datę przygotowania.

Jakich Produktów nie należy przynosić?

  • Surowego mięsa.
  • Potraw zawierających surowe jaja, w tym budynie, kremy, domowe majonezy itp.
  • Produktów napoczętych, np. otwartych puszek.
  • Produktów wymagających warunków chłodniczych, które przebywały poza lodówką dłużej niż 30 minut.
  • Produkty, które przekroczyły termin przydatności do spożycia – ,,należy spożyć do” (nie mylić z ,,najlepiej spożyć przed”).
  • Produkty, które mają oznaki popsucia, nietypowy zapach lub kolor, są nadgniłe lub mają wydęte wieczka.
  • Produktów, które miały kontakt z odpadami spożywczymi komunalnymi lub znajdowały się w kontenerach na odpady.

Przy Domu Dziennego Pobytu w Biskupcu powstało także miejsce, w którym można podzielić się niepotrzebnym ubraniem.

Do “szafy społecznej” można przynosić: odzież damską, męską i dziecięcą z wyłączeniem bielizny, obuwie, oraz akcesoria takie jak czapki, szaliki i rękawiczki. Przedmioty należy przynieść do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biskupcu, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00- 12.00. W pozostałych godzinach po uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 89 715 60 76. Rzeczy przyniesione do „Szafy społecznej” nie mogą być pozostawiane bez zgody pracownika MOPS. Przekazane przedmioty musza być czyste, kompletne, niezniszczone oraz adekwatne do pory roku. Każda zainteresowana osoba może zabrać potrzebne rzeczy z otwartej szafy, z zastrzeżeniem, iż nie mogą one być przedmiotem handlu.

szafa społeczna