Muzyka, taniec i warmińska tradycja w Czerwonce.

Nie możemy doczekać się tej wyjątkowej ucztującej atmosfery, którą stworzymy razem już w sobotę, 8 lipca. Na stadionie w Czerwonce będziemy mieli przyjemność usłyszeć mnóstwo kapel i zespołów ludowych, które swoim talentem i pięknymi, kolorowymi strojami zachwycą wszystkich gości. Muzyka, śpiew i taniec stanowią tylko początek emocjonujących atrakcji, jakie czekają na Was tego dnia.

Stoiska z rękodziełem wypełnione będą ozdobami i dekoracjami wykonanymi z drewna i ceramiki. Będziecie mieli okazję odkryć niezwykłe umiejętności lokalnych rzemieślników, którzy zaprezentują swoje wyroby i techniki.

Koła Gospodyń Wiejskich, z miłością do tradycji kulinarnej, przygotują prawdziwą ucztę dla naszych podniebień. Stoiska pełne swojskich przysmaków i trunków będą kusić zapachem i smakiem, przenosząc w świat warmińskiej kuchni.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych gościach! Dla nich przygotowano wiele atrakcji, w tym radosne dmuchańce i animacje, które sprawią, że dzieci będą się bawić i cieszyć każdą chwilą tego wyjątkowego dnia.

Warmińska Biesiada to spotkanie, które połączy nas w tańcu, śpiewie i radości, oddając hołd tradycyjnej warmińskiej muzyce i kulturze. Przyjedźcie do Czerwonki, gdzie muzyka, rękodzieło i smakowite dania stworzą niezapomniane wspomnienia.

Wydarzenie odbędzie się przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Olsztynie.