Po raz 15 przekazano paczki dla najbardziej potrzebujących dzieci w gminie Biskupiec.

21 stycznia w Miejskiej Hali Sportowej w Biskupcu odbył się finał akcji „Przekaż misia dla Rysia”. To już 15 lat odkąd wspólnie z Mieszkańcami zbieraliśmy zabawki, słodycze, gry i książki dla dzieci z naszej gminy. Pracownicy CKTiS w Biskupcu oraz wolontariusze przygotowali łącznie blisko 200 paczek, które wywołały uśmiech na twarzach najmłodszych. Tego dnia na dzieci czekała też wspaniała zabawa karnawałowa z animatorami. To był dzień pełen gier, zabaw i tańców przy wesołej muzyce.

Organizatorami akcji było Centrum Kultury, Turystyki i Sportu, biskupiecki oddział Caritas oraz Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, który tradycyjnie objął wydarzenie swoim patronatem.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania do wszystkich darczyńców: Banku BNP Paribas, Anny Ciepielak i Hoteliku Atelier, Hurtowni FOX, szkół: Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biskupcu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu, Szkoły Podstawowej w Kobułtach, Szkoły Podstawowej w Czerwonce, Społecznej Szkoły Podstawowej w Bredynkach, Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgoju, Zespołowi Szkół w Biskupcu, przedszkolom: Jacek i Agatka w Biskupcu, nr 5 Piątka w Biskupcu, Publicznemu Specjalnemu Katolickiemu Ośrodkowi Edukacyjno-Wychowawczemu w Kruzach, biskupieckim Harcerzom, Urzędowi Pracy, Takiej Imprezie oraz wszystkim którzy włączyli się w akcję, a także wspaniałym WOLONTARIUSZOM!