W dniach 29 kwietnia – 4 maja w Bęsi odbył się Warmińsko-Mazurski Festiwal Szachowy.

W ramach festiwalu rozegrane zostały 2 turnieje – OPEN A dla wszystkich chętnych zawodników oraz OPEN B dla juniorów do 14 lat. Organizatorem przedsięwzięcia był Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy. W grupie OPEN A rywalizowało 34 zawodników, a wśród nich 3 reprezentantów LZS CKTiS Biskupiec. Przeprowadzono 9 rund systemem szwajcarskim przy klasycznym tempie gry 90min. + 30sek. na posunięcie. Pierwsze miejsce z wynikiem 7 pkt. zajął Jakub Suliborski reprezentujący barwy klubu Biały Król Wisznia Mała. Najwyżej sklasyfikowanym z klubowiczów LZS CKTiS Biskupiec został Aleksander Kopacki, który uzyskał 4,5 pkt. oraz zajął 17 miejsce, Maja Woytitzki uzbierała 4 pkt. co dało 23 miejsce oraz zysk rankingowy na poziomie 58 oczek, dodatkowo Maja zgarnęła puchar oraz nagrodę finansową dla najlepszej juniorki do 18 lat, natomiast Sophie Woytitzki zakończyła rywalizację na 32 miejscu z wynikiem 2,5 pkt.

W grupie OPEN B wystartowało 25 zawodników, a wśród nich Wojciech i Jakub Tańscy reprezentujący LZS CKTiS Biskupiec. Zwycięzcą turnieju został Szymon Owierczuk z Kętrzyna, który uzyskał 8,5 pkt. Chłopcy zajęli kolejno 10 i 16 miejsce, Wojciech ugrał 5 pkt. dzięki czemu zdobył upragnioną trzecią kategorię szachową, a Kuba uzbierał nieco mniej bo 4,5 pkt. ale w jego przypadku trochę zabrakło do podwyższenia kategorii. Serdecznie gratulujemy i już dzisiaj trzymamy kciuki za Anię Kawę oraz Sophie i Maja Woytitzki, które rozpoczynają rywalizację w najważniejszej imprezie sezonu czyli Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która jest dla dziewczyn Finałem Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych.