Przed nami Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow – Przystanek Biskupiec.

Już w sobotę, 9 lipca zapraszamy do Biskupca na pierwszy przystanek Festiwalu Rowerowego Miast Cittaslow. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji – nie zabraknie animacji dla dzieci, konkursów czy rajdów rowerowych. Zapowiada się wspaniała zabawa na świeżym powietrzu dla całej rodziny!

Festiwal rozpocznie się o godz. 10.00 na Placu Wolności. Jako pierwsze odbędą się animacje dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Rajd rowerowy ,,W poszukiwaniu ślimaka” rozbudzi wyobraźnię zarówno dzieci jak i rodziców. Następnie – konkurs o Puchar Ślimaka, w którym zwycięzcą zostanie osoba, która na rowerze pokona dystans 10 metrów w najdłuższym czasie. Nie zabraknie pokazów kolarskich w wykonaniu LKK Warmia Biskupiec. Osoby, które nie dokonały przeglądu roweru przed wakacjami będą mogły to zrobić na stanowisku ARTBIKE BISKUPIEC. Na zakończenie Rowerowy Bal Przebierańców, czyli konkurs ,,Rower w stylu Cittaslow”. To nie koniec atrakcji przygotowanych na sobotni dzień, dlatego koniecznie musicie być z nami!

Regulamin konkursów dostępny TUTAJ

Szczegółowy program:
10.00 OTWARCIE WYDARZENIA. ANIMACJE DLA DZIECI „TAKA IMPREZA”
10.30 RODZINNY RAJD ROWEROWY ŻÓŁTYM SZLAKIEM „W POSZUKIWANIU ŚLIMAKA”
11.00 TOR PRZESZKÓD DLA DZIECI
11.30 RAJD ROWEROWY ŻÓŁTYM SZLAKIEM „W POSZUKIWANIU ŚLIMAKA”– REPREZENTACJE MIAST I EKIP ZORGANIZOWANYCH
12.00 FOOD TRUCK FESTIVAL
12.30 KONKURS O PUCHAR ŚLIMAKA – POKONANIE DYSTANSU 10 METRÓW NA ROWERZE W JAK NAJDŁUŻSZYM CZASIE
14.00 TOR PRZESZKÓD DLA DOROSŁYCH
14.00 POKAZY KOLARZY LKK WARMIA BISKUPIEC
15.00 DARMOWY PRZEGLĄD ROWERU – ARTBIKE BISKUPIEC
16.00 KONKURS „ROWER W STYLU CITTASLOW” – ROWEROWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow to świetna okazja, by poznać gościnność Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, która w tym roku obchodzi 15-lecie. Życie w nich płynie spokojnym, naturalnym rytmem, a ich mieszkańcy chętnie dzielą się tym, co mają najlepsze. Tradycyjna urokliwość czyni je atrakcyjnymi dla turystów poszukujących wytchnienia od codziennej gonitwy. Pierwszym przystankiem jest Biskupiec kolejnym Pasym – już pod koniec lipca. Dwudniowa impreza zaskoczy każdego miłośnika dwóch kółek. Uczestnicy rajdów będą mogli poznać także ciekawą trasę: Cztery Wieże nad Kalwą. Nie można tego przegapić!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://biskupiec.pl/ i FB/Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow.